Piątek, 17 listopada 2017. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Za nami żeglarski weekend na Niegocinie

2016-05-18 12:59:12 (ost. akt: 2016-05-18 13:01:19)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

W organizowanym w dniach 13-15 maja na jeziorze Niegocin Pucharze Trzech Ryb rywalizowało ponad 50 zawodników z klasy Laser. Na starcie stawiły się kluby z Chojnic, Zegrza, Poznania, Gdańska, Gdyni, Warszawy, Olsztyna, Torunia, Grudziądza, Białegostoku i Iławy. Była to impreza o najwyższym współczynniku liczonym do Pucharu Polski tej klasy. Pomimo, że sobotnie warunki pogodowe nie pozwoliły na przeprowadzenie rywalizacji, przez dwa dni (w piątek i niedzielę) w świetnych warunkach wiatrowych rozegrano aż osiem wyścigów w każdej flocie - Laser 4.7 Kobiet, Laser 4.7 Mężczyzn i Laser Radial.

Organizatorzy z Giżyckiej Grupy Regatowej zadbali w szczególności o sprawnie przeprowadzoną organizację regat na wodzie, dobre nagrody dla zwycięzców, upominki dla wszystkich uczestników i ciepłe posiłki każdego dnia po wyścigach, a laserowy giżycki team (liczący 12 zawodników!) pod trenerską opieką Cezarego Borkowskiego ustawił poprzeczkę sportową odpowiednio wysoko :-)

Oczywiście zwyciężyli najlepsi!
Topy masztów wywalczyli zwycięzcy poszczególnych flot: Wiktoria Gołębiowska z Iławy (Laser 4.7 Kobiet), Tytus Butowski z Gdańska (Laser 4.7 Mężczyzn) i Stach Klimaszewski z Giżycka (Laser Radial).
Wyścig o nagrodę firmy Sandiline wygrali odpowiednio: Wiktoria Gołębiowska, Mateusz Budzisz i Stach Klimaszewski.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych to:
Laser 4.7 Mężczyzn U16
1. Tytus Butowski KS AZS AWFIS Gdańsk
2. Michał Krasodomski KS AZS AWFIS Gdańsk
3. Mateusz Budzisz MKŻ ARKA Gdynia
Laser 4.7 Mężczyzn U18
1. Oskar Sawicki CHKŻ Chojnice
2. Seweryn Łangowski CHKŻ Chojnice
3. Jakub Kopeć CHKŻ Chojnice
Laser 4.7 Kobiet U16
1. Julia Rogalska MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
2. Natalia Jabłońska MKŻ ARKA Gdynia
3. Karolina Żurek KS AZS AWFIS Gdańsk
Laser 4.7 Kobiet U18
1. Wiktoria Gołębiowska MOS SSW Iława
2. Marta Weiss MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
3. Weronika Folmer KST ELEKTRYK Grudziądz
Laser Radial
1. Stanisław Klimaszewski MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
2. Wojciech Klimaszewski MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko
3. Michał Strupiński MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko

Klasyfikację drużynową (do której zaliczono punkty pięciu pierwszych zawodników z każdej z trzech flot) wygrali:

1. MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko - trener Cezary Borkowski
2. KS AZS AWFIS Gdańsk – trener Mateusz Hanke
3. MOS SSW Iława – trener Wojciech Janusz

wyniki regat: gizycko.sailingnet.pl

Regaty Puchar Trzech Ryb w klasie Laser wsparli:
Miasto Giżycko
Powiat Giżycki
Firma SYSTEM-K przedstawiciel Sandiline
Firma MARK Mazurskie Sękacze

Bazą Pucharu Trzech Ryb był jak zawsze gościnny port EKOMARINA Giżycko.

Foto by Czesław Kalinowski

Polub nas na Facebooku:

Źródło: GGR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages