Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Konferencja "Niezwykłe życie zwyczajnych dzieci - praktyczne podejście do autyzmu"

2016-05-06 10:41:14 (ost. akt: 2016-05-06 10:41:31)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Honorowy patronat nad konferencją objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

Zapraszamy na konferencję „Niezwykłe życie zwyczajnych dzieci – praktyczne podejście do autyzmu”, która odbędzie się 20 maja 2016 roku od godziny 10:00 - 15:45 w budynku giżyckiej EKO-MARINY (ul. Dąbrowskiego 14), honorowy patronat nad konferencją objęła Małżonka Prezydenta RP – Pani Agata Kornhauser – Duda.

Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem, przede wszystkim propagować wiedzę na temat całościowych zaburzeń rozwoju – upowszechniać informacje na temat symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu, możliwości terapeutycznych oraz ukazać rodzicom możliwości uzyskiwania wsparcia ze strony instytucji państwowych i prywatnych oraz przedstawić sytuację prawną osób obarczonych stygmatem autyzmu.


W ramach organizowanej konferencji planowane są następujące prelekcje:
• specjalistów zajmujących się diagnozą i terapią autyzmu,
• lekarza, którego zainteresowania zawodowe powiązane są z osobami obarczonymi całościowymi zaburzeniami rozwoju,
• rodzica – mama chłopca z autyzmem, która w sposób holistyczny dba o synka stosując dietę, suplementację oraz inne interwencje medyczne i terapie.


Całość przedsięwzięcia dopełni krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów SOSW w Giżycku, wystawa ich prac, prezentacja nagrań pokazujących przedsięwzięcia podejmowane w placówce oraz stoiska: ze zdrową żywnością, literaturą poświęconą tematyce autyzmu oraz stoisko, przy którym zaprzyjaźniona z SOSW mama będzie dzieliła się swoją wiedzą na temat możliwości przygotowywania zdrowych posiłków nakładem niewielkich funduszy. Każdy z uczestników nie tylko będzie mógł spróbować tych dań i napojów, zobaczyć jak są przygotowane, ale również zostanie obdarowany pakietem przepisów możliwych do wykorzystania we własnym zakresie. Zainteresowani będą mogli również skorzystać z nieodpłatnych konsultacji wstępnych z lekarzem popularyzującym interwencje medyczne i dietetyczne w pracy z osobami z autyzmem.

Masz dziecko z autyzmem? Obawiasz się, że Twoje dziecko nie rozwija się harmonijnie? Przyjdź, posłuchaj, dowiedz się więcej.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSW5

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages