Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Giżyckie Potyczki Matematyczne

2016-05-06 10:33:36 (ost. akt: 2016-05-06 10:37:16)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Giżyckie Potyczki Matematyczne. Konkurs ten został zorganizowany po raz pierwszy w tym roku szkolnym dla uczniów gimnazjum z inicjatywy pana Romana Łożyńskiego Zastępcy Burmistrza Giżycka.

Pan Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka, powołał do przeprowadzenia tego konkursu Miejską Komisję Konkursową złożoną z nauczycieli matematyki w składzie: pani Ewa Ładna (GIM 3), pani Marzenna Grochowalska (GIM 1) oraz pani Nadzieja Kondak (GIM 2).

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i miejskiego. Na każdym etapie uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, wymagające wskazania jednej poprawnej odpowiedzi, jak i zadania otwarte, w których sposób rozwiązania należało szczegółowo zaprezentować. I etap odbył się w poszczególnych szkołach 30 listopada 2015r. Wzięło w nim udział 98 giżyckich gimnazjalistów.

Miejska Komisja Konkursowa do etapu miejskiego zakwalifikowała 27 uczniów, w tym 14 z klas I, 6 z klas II i 7 z klas III. Etap finałowy − miejski odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku 22 kwietnia 2016r.
− Poziom wiedzy i umiejętności uczniów biorących udział w finale konkursu był bardzo wyrównany − mówi Ewa Ładna (przewodnicząca Miejskiej Komisji Konkursowej). − Każdy finalista z zadań zamkniętych uzyskał powyżej 60 procent punktów możliwych do zdobycia. Podczas sprawdzania zadań otwartych zwracałyśmy uwagę na każdy zapis, na każdy szczegół rysunku. Różnice między wynikami poszczególnych uczestników konkursu są nieznaczne, różnią się zaledwie jednym punktem.

28 kwietnia 2016r. uroczyście ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody. Galę swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, zastępca burmistrza Roman Łożyński, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Piotr Szulc, dyrektorzy giżyckich gimnazjów, nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, przedstawiciel firmy Librus Robert Grygo, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku pani Renata Filipkowska oraz gimnazjaliści wraz z nauczycielami.

Matematyka i muzyka mają ze sobą wiele wspólnego, zatem podsumowanie konkursu matematycznego nie obyło się bez występów artystycznych. Uczniowie klasy V b Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku zaprezentowali tańce, Kasia Ziółkowska z Gimnazjum nr 1 w Giżycku zaśpiewała, a uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Giżycku wystawili sztukę teatralną pt. "Życie wielkich filozofów”.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w nietypowy sposób. Imiona i nazwiska laureatów oraz zajęte przez nich miejsca zostały zaszyfrowane w postaci kodów QR. Finaliści konkursu Giżyckie Potyczki Matematyczne musieli rozwiązać kilka prostych zadań i prawidłowo zamalować kratki obrazków − kodów. Następnie kody QR były skanowane, a informacje w nich zapisane wyświetlane na ekranie. Laureaci otrzymali z rąk burmistrza i zastępcy burmistrza tablety, a finaliści − pamięci USB.

W czasie, kiedy drużyny rozkodowywały wyniki, publiczność głowiła się nad przygotowanym zadaniem. Wśród osób, które dobrze rozwiązały zagadkę rozlosowane zostały nagrody.

Po podsumowaniu wyników konkursu nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych zaprezentowali robota i omówili sposób jego działania. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek.

Laureatami konkursu Giżyckie Potyczki Matematyczne zostali:

kategoria klas I:
I miejsce – Julia Rogalska (kl. I b - GIM 3)
II miejsce – Jakub Puzio (kl. I a - GIM 1)
III miejsce – Brunon Bobowski (kl. I b - GIM 3)

kategoria klas II:
I miejsce – Piotr Fil (kl. II c - GIM 2)
II miejsce – Kacper Żurek (kl. II d - GIM 1)
III miejsce – Przemysław Łukaszewicz (kl. II a - GIM 3)

kategoria klas III
I miejsce – Marcin Buko (kl. III a - GIM 1)
II miejsce – Maciej Tokarz (kl. III a - GIM 2)
III miejsce – Miłosz Białasz (kl. III b - GIM 1)

Finaliści konkursu:
[IM 1: Szmit Filip, Bujnowski Bartosz, Warda Aleksandra, Koniecko Katarzyna, Buko Martyna, Czuryło Mateusz, Woronko Wiktoria
GIM 2: Badowska Aleksandra, Gulan Michał, Ingielewicz Stanisław, Dulemba Karolina, Mistera Jakub, Czetyrbok Natalia, Kawiński Hubert
GIM 3: Matusiak Ewa, Borkowski Maciej, Lewiński Aleksander, Kajpust Weronika

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages