Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Nasi Uczniowie W Ogólnopolskim Finale Olimpiady Wiedzy I Umiejetności Rolniczych

2016-05-03 21:02:09 (ost. akt: 2016-05-03 21:05:25)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

W tym roku już po raz czterdziesty na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbywał się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju.

Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w tych olimpijskich zmaganiach reprezentowali: Grzegorz Nowicki i Robert Malinowski w bloku agrobiznes, Dominika Szczygieł, Adrianna Ilnicka
i Anna Załuska w bloku architektura krajobrazu, Krystian Kordowski w bloku produkcja roślinna i Konrad Kuźmicki w bloku produkcja zwierzęca.

Troje z uczniów znalazło się w grupie finalistów, uzyskując tym samym indeks na uczelnię wyższą. Największymi osiągnięciami mogą pochwalić się dziewczęta z bloku architektura krajobrazu. W tym bloku I miejsce zajęła Anna Załuska, a III Dominika Szczygieł. Z kolei w bloku agrobiznes IV miejsce zajął Grzegorz Nowicki. Ta ekipa będzie reprezentowała nasza szkołę i cały okręg olsztyński na eliminacjach centralnych w czerwcu w Trzciance koło Poznania.

Zdobycie trzech wysokich lokat przez naszych uczniów pozwoliło szkole zająć III miejsce w rankingu szkół biorących udział w eliminacjach okręgowych OWiUR.

Dobre noty w zmaganiach konkursowych odnotowali nie tylko uczniowie startujący w Olsztynie. Blok ochrona i inżynieria środowiska realizowany był w okręgu poznańskim. I tam – do Trzcianki koło Poznania – udało się dwóch uczniów: Michał Santo i Adrian Dręczewski. Obaj chłopcy poprzez zdobycie IV i VI miejsca zakwalifikowali się na eliminacje centralne.

Tym samym, pięcioro naszych uczniów zawalczy o tytuł finalisty eliminacji centralnych. Oby wiadomości z najwyższego etapu OWiUR były równie pomyślne.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages