środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Doceń swoją OSP, zagłosuj na strażaków ze swojej miejscowości

2016-04-23 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-22 15:01:38)

24 kwietnia kończy się plebiscyt na Najpopularniejszą OSP w Powiecie Giżyckim. Najpopularniejsze jednostki zaprezentujemy w "Gazecie Giżyckiej" 28 kwietnia.

Jedną z jednostek biorących udział w plebiscycie jest OSP w Kamionkach. Jesienią 2015 roku strażacy zostali „wcieleni” do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

— Dotąd byliśmy traktowani w naszej gminie jako jednostka uzupełniająca dla OSP Spytkowo — mówi Sławomir Zabielski, naczelnik i wiceprezes OSP Kamionki. — Wraz ze zmianą statusu zmieniają się wobec nas wymagania – musimy dysponować lepszym sprzętem, lepiej wyszkolonymi ludźmi. Co możemy, to robimy we własnym zakresie.

Po przystąpieniu do KSRG strażacy z Kamionek musieli na nowo zorganizować swoją pracę, chociaż tak naprawdę jest to tylko praca społeczna, ale przynależność do KSRG stawia wysokie wymagania, np. są już ustalone dyżury dla poszczególnych osób.

— W jednostce mamy piętnastu strażaków funkcyjnych, takich którzy jeżdżą na akcje — twierdzi Sławomir Zabielski. — Poza tym jest 35 osób wspierających.
Życiem OSP Kamionki kierują teraz: prezes Piotr Mazurczyk i jego zastępca Sławomir Zabielski, który jednocześnie jest naczelnikiem.


Jak głosujemy: Głosowanie polega na wysłaniu SMS-a o treści GG.OSP.X na numer 7148. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpocznie się 11 marca 2016 r. o godz. 12.00 i potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.
Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages