Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Szczepienia dla 13- latek z gminy Giżycko

2016-04-19 15:08:07 (ost. akt: 2016-04-19 15:23:19)

Autor zdjęcia: Arch. UG Giżycko

Gmina Giżycko opracowała "Program zdrowotny w zakresie profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV)", dzięki któremu grupa dziewcząt może skorzystać z bezpłatnych szczepień mogących uchronić je przed zachorowaniem.

— Program skierowany jest do dziewczynek będących przed inicjacją seksualną — informuje Marek Jasudowicz, wójt gminy Giżycko. — Po przeanalizowaniu zaleceń Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zdecydowaliśmy o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi HPV odpowiedzialnemu za zachorowania na raka narządów płciowych. Decyzję podjęliśmy na podstawie rekomendacji specjalistów, światowych i polskich towarzystw medycznych.

Radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do realizacji programu, którym objęte zostaną dziewczynki urodzone w roku 2003, zameldowane na terenie gminy Giżycko

Do ich rodziców trafią pisma z Urzędu Gminy informujące o przystąpieniu do programu, zagrożeniach, jakie za sobą niesie wirusie HPV oraz ze wskazówkami co należy zrobić, by zaszczepić córkę.

26 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy (ul. Mickiewicza 33) o godz. 17. obędzie spotkanie poświęcone profilaktyce zakażeń wirusami HPV. Poprowadzi je dr Wojciech Zdanowski - ginekolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, wykładowca na Wydziale Lekarskim UWM.

Koszt szczepienia każdej pacjentki (3 dawki po 206 złotych) w całości pokrywa Gmina Giżycko.

Gmina popisała umowę na realizację szczepień z Punktem Szczepień Profilaktycznych w Olsztynie. Będą one realizowane na miejscu, w przychodni przy ulicy Wodociągowej 17, pok. nr 24. Pierwsza dawka zostanie podana w maju, kolejna - jesienią, trzecia - pod koniec roku.

Póki co gmina proponuje szczepienia trzynastolatkom, jeśli program będzie cieszył się zainteresowaniem, grupa w przyszłości może zostać poszerzona, a środki na szczepienia pozyskane z zewnątrz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sceptyk #1979386 | 37.248.*.* 20 kwi 2016 18:23

  Uważajcie jaką nazwę ma szczepionka.Fakty na temat stosowania tej szczepionki były ujawnione ostatnio w telewizji.Wypowiadali się lekarze, do których zgłaszało się wiele dziewcząt po przyjęciu drugiej dawki jak życie im zmieniło się w piekło.Z wesołych nastolatek stały się cierpiącymi wrakami społecznymi. To nie wyssane z palca mity.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zosia #1978797 | 89.229.*.* 19 kwi 2016 22:05

  Rewelacyjna sprawa!!! Jak strasznie załuję ze mojej corki nie obejma. mam nadzieje ze kolejne roczniki w to wejda. Prosze prosze prosze!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do ~aaa #1978708 | 31.135.*.* 19 kwi 2016 20:07

   Wszystko jest w internecie. Ja już sprawdziłam i wiem. Wybieram się też na spotkanie do Urzędu Gminy. Będę mogła zapytać lekarza o to, co mnie interesuje. Szkoda, że wcześniej nie było takiego szczepienia. Szczepienie jest dobrowolne ale ja już podjęłam decyzję. Chcę ochronić moją córkę przed rakiem.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. aaa #1978676 | 89.229.*.* 19 kwi 2016 19:22

    A czy istnieje jakieś ryzyko szczepienia? Czy są jakieś dane? Czy inne kraje unii europejskiej szczepią ? A jak nie to dlaczego ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages