środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kreatywność to nasza specjalność!

2016-04-07 16:00:00 (ost. akt: 2016-04-07 15:09:19)
Dwie giżyckie drużyny trenują pod kierunkiem Joanny Kempy

Dwie giżyckie drużyny trenują pod kierunkiem Joanny Kempy

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Szalone „Iskierki” z SP4 i młodzi „Flyhigh” z II LO stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu. Giżycczanie pokazali, że wyobraźnia i kreatywność to świat bez granic, a razem można osiągnąć najwięcej! Kreatywna młodzież giżycka trenuje pod kierunkiem Joanny Kempy.

Uczestnicy olimpiady prezentują się we Wrocławiu przed grupą ekspertów. Każda drużyna staje przed dwoma wyzwaniami. Jedno z nich jest wybierane wcześniej. Nad nim pracuje się w domu. „Iskierki” zaprezentowały wyzwanie improwizacyjne „Ale news!”, zaś „Flayhigh” tajemniczo brzmiące wyzwanie społeczne – zasięg „Mema zrób!”. Wszystkie drużyny bez wyjątku musiały dodatkowo zmierzyć się z „Wyzwaniem na już”. Ono przesądzało o kwalifikacji do światowego finału.

Oba zadania były bardzo trudne, wielowątkowe i wymagały głębokiego zrozumienia tematu, nieszablonowego myślenia, dobrej współpracy w grupie oraz dobrej prezencji. „Iskierki” i „Flyhighsi” spisali się 2 i 3 kwietnia znakomicie. Drużyny zaprezentowały swoje wybrane wyzwania w siedzibie wrocławskiej Wyższej Szkoły Zarządzania, przy szerokim audytorium.

„Flyhighsi” musieli też przeprowadzić kampanię społeczną w swoim środowisku lokalnym w wybranym przez siebie temacie (wybrali czytanie etykiet dot. artykułów spożywczych), jak również przygotować atrakcyjne dekoracje i stroje.

Zawierające elementy matematyczne, konstrukcyjne i logiczne wyzwanie „Na już” obie drużyny wykonały tylko w obecności ekspertów, po uprzedniej rozgrzewce. W finałowej gali, przeprowadzonej w Hali Orbita, uczestniczyło ponad dwa tysiące uczestników olimpiady, trenerzy, opiekunowie oraz goście z kraju i zagranicy. Wywołane na scenę „Iskierki” nie kryły wzruszenia. Dziewczynki (średnia wieku 9 lat) płakały z radości. Nie mogły uwierzyć w to co się stało – jadą do USA na światowy finał, aby reprezentować nasz kraj i rodzinne Giżycko! Do Knoxville przyjedzie 8 tysięcy dzieci z całego świata, równie mocno zbzikowanych na punkcie kreatywności.

Światowy finał w amerykańskim Knoxville odbędzie się w końcu maja. Dalsze treningi, wizy, paszporty, rezerwacje przelotu i wiele innych formalności wypełnią obu drużynom najbliższe tygodnie. Podstawowym zadaniem będzie szukanie funduszy na wyjazd.

Drużyna DI „Iskierki”
Marta Chupka, Lena Darska, Maja Doroszkiewicz, Maja Łukasiewicz, Natasza Mikołajun, Amelia Siemaszkiewicz, Maja Stepajtis.

Drużyna DI „Flyhigh”
Julia Dębicka, Aleksandra Niewiadomska, Mateusz Jeżewski, Aleksandra Poboża, Wojciech Piotrowski, Olaf Oleksy, Marta Świdzińska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages