Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Giżycku

2016-04-04 08:22:09 (ost. akt: 2016-04-04 10:46:34)
W sobotę marszobieg dla autyzmu wyruszył spod Caffe Crema

W sobotę marszobieg dla autyzmu wyruszył spod Caffe Crema

Autor zdjęcia: Z.O.

W sobotę 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. W Giżycku z tej okazji odbyły się dwie akcje- marszobieg dla autyzmu i akcja informacyjna mająca na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej autyzmu.

O godzinie 10 pod Caffe Crema zebrali się uczestnicy marszobiegu dla autyzmu. Po wysłuchaniu kilku słów wprowadzenia do akcji, odbyła się wspólna rozgrzewka i przemasz do parku Rogera Goemaere, skąd wyruszył bieg (dla chętnych marsz) na Wzgórza Św. Brunona. Tu czekały niespodzianki- ognisko z kiełbaskami i słodki poczęstunek. Tę część giżyckich obchodów Dnia zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość".

O godzinie 11 natomiast w Galerii Batory, dzięki KR Giżycko Autyzm help JIM, można było skorzystać z porad specjalistów uświadamiających mieszkańcom, rodzicom czym jest autyzm, jakie są jego objawy, kiedy warto udać się do lekarza.

Finalny punkt wydarzenia miał miejsce o godzinie 20 na Pasażu Portowym. Tu wozy straży pożarnej, straży miejskiej, straż granicznej i policji rozświetliły na niebiesko niebo, a wypuszczone niebieskie balony były końcowym efektem specjalnym sobotniego wydarzenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages