Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Wybieramy Najpopularniejszą OSP Powiatu Giżyckiego

2016-03-11 12:00:27 (ost. akt: 2016-05-06 08:25:56)

Strażacy ochotnicy to lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Trwa nasz plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną.

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, a dokładnie 552. Z tego 177 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem.

Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą. — Integrujemy środowisko, bardzo często w remizach odbywają się imprezy kulturalne, szkolenia czy spotkania kół gospodyń wiejskich — mówi Grzegorz Matczyński, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie.

To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest aż dziewięć.

— Takie plebiscyty pokazują nieznane do końca wszystkim oblicza ochotniczych straży pożarnych. O tym, że strażacy jadą wozem do pożaru i że coraz częściej siedzi w nim kobiet, to wszyscy wiedzą. Nie wiemy natomiast, że w strażnicach odbywa się mnóstwo różnego rodzaju imprez, spotkań i wydarzeń — zaznacza Grzegorz Matczyński.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 11 marca. Plebiscyt zakończymy 24 kwietnia. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Jak głosujemy: Głosowaniem polega na wysłaniu SMS-a o treści GG.OSP.X na numer 7148. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpocznie się 11 marca 2016 r. o godz. 12.00 i potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Strażak PSP #1956611 | 89.229.*.* 18 mar 2016 12:12

    Podziękowania, niestety byłemu już naczelnikowi OSP za trud, oddanie, wiele pracy i przede wszystkim wiele miłości włożonej w funkcjonowanie straży w Rynie. Dla jednych OSP to rutyna dla innych całe życie i BEZCENNA bezinteresowność wobec samego siebie, nie patrząc przy wszystkim, na własne zagrożenie, niebezpieczeństwo i zdrowie przez ponad 30 lat... jedyny cel to OSP - oby było na jak najwyższym poziomie, utrzymaniu i sprawności... To wszystko płynęło i płynie nadal we krwi tego człowieka, takim trzeba po prostu być , takim trzeba było się po prostu urodzić, lojalność całkowita na cześć Ochotniczej Straży, bez żadnych oporów i zahamowań, dlatego wielki szacunek i moje uznanie Panie Czesławie - bez Pana już nie jest to samo. Dużo dużo zdrówka życzę...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages