Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Matematycy w Warszawie

2016-02-22 10:31:28 (ost. akt: 2016-02-22 10:32:51)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

W dniach 12 – 15 lutego 2016 r. odbyła się jubileuszowa XXV Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki pod hasłem przewodnim „Matematyka w centrum”.

Członkowie SNM to pasjonaci matematyki, nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz pracownicy uczelni wyższych. Mimo tego, że matematyka się nie zmienia, jednak z biegiem czasu zmienia się sposób jej nauczania. Dziś nie wystarczy kreda i tablica, aby zafascynować uczniów matematyką. Nauczyciele uczestniczący w konferencjach SNM wiedzą, że aby zainteresować ucznia, trzeba iść z duchem czasu, wzbogacać stale swój warsztat pracy, uczyć się od innych oraz dzielić się swoją wiedzą z innymi. Matematyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia. Posiadając podstawowe umiejętności matematyczne, uczeń nie ma problemu ze zrozumieniem większości zjawisk występujących na co dzień, przecież „Matematyka to królowa wszystkich nauk”. Dostosowując metody jej nauczania do ucznia, do przekazywanych treści możemy sprawić, że uczniowie będą traktowali matematykę nie jako przedmiot, którego trzeba się bać, ale jako najważniejszy element szkolnej edukacji, klucz, który otworzy drzwi do innych sfer życia.

Cztery dni konferencji SNM były czasem, w którym wspólnie, w centrum Polski, ponad 620 osób uczyniło z matematyki centrum swojego życia zawodowego i prywatnego. Na Stadionie PGE Narodowym, w Szkole Podstawowej nr 212 im. Ireny Krahelskiej oraz na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się ponad 150 warsztatów i wykładów doskonalących kompetencje zawodowe nauczycieli matematyki w zakresie wiedzy merytorycznej, dydaktycznej i metodycznej.

Tematyka konferencji koncentrowała się wokół problemów związanych z szeroko pojętym nauczaniem matematyki, a w szczególności egzaminów zewnętrznych, pracy z uczniem zdolnym oraz uczniem z trudnościami w uczeniu się matematyki, współczesnych trendów w pedagogice nauczania, poznawania nowoczesnych metod i technik nauczania matematyki wspomaganych najnowszymi narzędziami technologii informacyjnej i komunikacyjnej, wykorzystywania innowacyjnych środków dydaktycznych w procesie szkolnym, stosowania w edukacji matematycznej techniki manualnej, gier i zabaw dydaktycznych.

W tym roku nasz rejon reprezentowały dwie grupy nauczycieli matematyki
– Giżycko: Ewa ŁadnaZespół Szkół nr 1, Marzenna Grochowalska, Jolanta CichockaGimnazjum nr 1, Nadzieja KondakGimnazjum nr 2, Beata JasudowiczSpecjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Ligia Pacześniak, Barbara GrodzkaLiceum Ogólnokształcące nr 1,
- Węgorzewo: Natalia Doktór, Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski Liceum Ogólnokształcące
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages