Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Nietypowe lekcje języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1

2016-02-15 11:53:42 (ost. akt: 2016-02-15 11:55:16)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Bet You Didn't Know i Pancake Day - to super lekcje języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1.

W ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych uczniowie klas piątych i szóstych Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w obchodach Dnia Naleśnika (Pancake Day), który w tym roku wypadał we wtorek, 9 lutego. Oprócz tradycyjnych, cienkich angielskich naleśników można było spróbować typowych, puszystych naleśników popularnych w Stanach Zjednoczonych. Nie zabrakło pysznych dodatków, bez których naleśnikowa uczta nie mogłaby się odbyć: syropu klonowego, masła czekoladowego, miodu czy tradycyjnych konfitur. Żeby tradycji stało się zadość wszyscy chętni wzięli też udział w podrzucaniu i przewracaniu naleśników oraz w wyścigu z patelniami.

Kolejna ciekawa lekcja to lekcja z elementami koncepcji planu daltońskiego oraz oceniania kształtującego, w której w roli obserwatorów uczestniczyła spora grupa nauczycieli. Podczas tej lekcji uczniowie klasy II b G odkrywali zaskakujące fakty na temat Walentynek, na podstawie filmu, piosenek, zadania złamanych serc, oczywiście w języku angielskim. Wykonując ćwiczenia związane z tematem- test wyboru(multiple choice), ustawianie wyrazów we właściwej kolejności, uzupełnianie tekstu piosenki anglojęzycznej ze słuchu- gimnazjaliści poznali fakty historyczne oraz dane statystyczne związane z Walentynkami. Udzielili też odpowiedzi na pytanie kluczowe: jak jest z tymi gołąbkami w zwrocie " gruchać jak dwa gołąbki" ?
Nauczycielom języka angielskiego w naszej szkole towarzyszy motto "Prawdziwy nauczyciel broni uczniów przed swoim wpływem. Zachęca raczej do wiary w siebie. Kieruje ich wzrok nie na swoją osobę, ale na tego ducha, który jemu samemu daje siłę" - Amos Bronson Alcott . Nietypowe lekcje języka angielskiego są SUPER !


Zespół Szkół nr 1 w Giżycku (MJ,MS)

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages