środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Uczniowie wilanowskiej trójki w poszukiwaniu świątecznych nastrojów

2015-12-24 13:15:35 (ost. akt: 2015-12-24 13:16:29)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Wychowanie i nauka może odbywać się nie tylko w szkole…ale też w Filharmonii Olsztyńskiej.

Jeden grudniowy dzień uczniowie klasy 6b i Ia gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie spędzili w Filharmonii Olsztyńskiej. Wraz ze swoimi wychowawcami byli na operowym przedstawieniu „ Ahmal i nocni goście”, które w niezwykle wzruszający sposób, ale i z humorem, wprowadziło wszystkich w magię nadchodzących świąt.
Jest to opowieść o kalekim chłopcu-pasterzu, chodzącym o kulach, żyjącym z matką - wdową w nędzy, w małej chatce, do której pewnej nocy zastukają Trzej Królowie wędrujący za gwiazdą zwiastującą narodziny Dzieciątka. Królowie proszą o gościnę, bo chcieliby trochę odpocząć.

Biedna wdowa z synem przyjmuje ich pod swój dach, choć może zaoferować tylko zimny kominek i posłanie ze słomy. Ale z pomocą sąsiadów -pasterzy, którzy zapewnią wieczerzę oraz zaśpiewają i zatańczą dla gości, gospodarze starają się uprzyjemnić podróżnym pobyt jak potrafią. Ale nim królowie udadzą się w dalszą drogę zdarzy się cud…

Uczniowie byli zachwyceni nie tylko samą fabuła przedstawienia, ale i całą jego oprawą i muzyczną i sceniczną, śpiewem artystów i tańcem grupy baletowej. Spotkania po przedstawieniu z odtwórcami głównych ról, możliwość rozmowy, poproszenia o autograf i zdjęcie, sprawiły, że zachwyciła ich ta forma przekazu sztuki, choć przecież nie tak łatwa w odbiorze.

Już sam budynek nowoczesnej filharmonii sprawił, że uczniowie czuli się bardzo wyjątkowo i odpowiednim zachowaniem uszanowali godność miejsca.
Wyjazd ten udowodnił, że wychowanie i nauka może odbywać się nie tylko w szkole …

Zespół Szkół nr 1 (a.j.z)


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages