środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

O blaskach i cieniach kariery zawodowej

2015-12-03 08:11:25 (ost. akt: 2015-12-03 08:16:37)

Autor zdjęcia: J.E. Zawadzka

Licealiści często stoją przed dylematem związanym z ich przyszłością edukacyjno-zawodową. Pierwszoklasiści już rozważają, które przedmioty będą realizować jako rozszerzone bloki w drugiej klasie, maturzyści zaś mają czas do lutego, by ostatecznie wybrać przedmioty zdawane na maturze, z których wyniki będą podstawą w naborze na konkretne kierunki studiów. W I Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku organizowane są różne działania, które mogą być pomocne w procesie decyzyjnym.

Podczas październikowego tygodnia kariery odbyły się spotkania z przedstawicielami zawodów na temat ich kariery zawodowej. Uczniowie usłyszeli konkretne wskazówki pomocne w podjęciu życiowych decyzji. Elżbieta Szajrych, psycholog kliniczny, psychoterapeutka i doradca zawodowy zachęcała młodzież I LO do studiów psychologicznych, które gwarantują rozwój osobisty i pozwalają odnaleźć się w różnych branżach zawodowych. Bogdan Żukowski, doktor nauk ekonomicznych przedstawił możliwości zatrudnienia w swojej dziedzinie. Przybliżył też specyfikę pracy w Urzędzie Skarbowym. Mł. bryg. Arkadiusz Gij, naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku zapoznał uczniów z drogą edukacyjno – zawodową prowadzącą do pracy w straży pożarnej.

Oprócz spotkań o zawodach młodzież uczestniczyła w warsztatach z Martą Knaś, doradcą zawodowym Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku na temat określania i precyzowania celów życiowych. W grudniu w I LO miała miejsce kontynuacja działań z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego. Spotkanie z reprezentantami zawodów, zorganizowane we współpracy z PORE w Giżycku, odbyło się pod hasłem: "Poznajemy zawody ekonomiczne". Od wielu lat ekonomia jest bowiem jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Zaproszeni goście przedstawiali blaski i cienie wykonywanych zawodów: Agnieszka Dąbek (biuro rachunkowe JARD), Ewa Dąbrowska (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Zieleni sp. z o.o w Wydminach), Ewelina Wyciszkiewicz (Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych) oraz Dorota Niedźwiecka, kierownik Inspektoratu ZUS w Giżycku i Magdalena Fuk, koordynator Biura Projektów Urzędu Miejskiego w Giżycku. Uczniowie mogli poznać motywy pań ekonomistek do podjęcia studiów, przebieg ich kariery zawodowej, wymagania psychologiczne niezbędne w wykonywanym zawodzie. Uczniowie mieli możliwość zapytać gości na przykład o wynagrodzenia pracowników ZUS czy też zawodowe "wpadki" pań księgowych.

I LO w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages