Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Srebrno– zielone święto Publicznego Gimnazjum w Rynie

2015-10-28 08:40:36 (ost. akt: 2015-10-28 09:01:19)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W czwartek 22 października uroczyście obchodziliśmy 13. rocznicę nadania naszej szkole imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W części oficjalnej zebrani wysłuchali referatu „Dlaczego Gałczyński?”, następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wcześniej, zgodnie z tradycją, wzięli oni udział w wycieczce do Prania, gdzie znajduje się muzeum Poety.

Z okazji Święta Szkoły odbyło się wiele imprez i konkursów, m.in. wiedzy o Patronie, „Gałczyński pędzlem malowany”, na najpiękniejszy album, najefektowniejsze przebranie. Stroje uczennic i nauczycielek mieniły się w tym dniu srebrem – na wspomnienie żony Poety, o której Mistrz mawiał: „Srebrna Natalia”. Z kolei mężczyźni, zarówno młodsi jak i starsi, ubrani na zielono, identyfikowali się z „Zielonym Konstantym”.

Uczniowie klas drugich wykonali zakładki do książek, z życiorysem i atrybutami Poety. Zakładki te zostały przekazane Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Rynie. To podarunek od nas dla czytelników z naszej gminy. Uczniowie klas trzecich „przyprowadzili” zielone gęsi. Niektóre imponowały wielkością, inne pomysłowością wykonania.


Następnie miał miejsce konkurs recytatorski. Klasy pierwsze przedstawiły wiersz Gałczyńskiego, którego bohaterem jest zwierzę lub roślina. Klasy drugie przygotowały scenkę z „Najmniejszego Teatrzyku Świata Zielona Gęś”, a przedstawiciele klas trzecich recytowali wiersze w duecie.

Następnie gimnazjaliści wzięli udział w konkursach – niespodziankach, w których musieli wykazać się kreatywnością i integracją. Ich ideą było odwiedzenie ulubionych miejsc Patrona. Tak więc podróżowaliśmy pociągiem do Szczecina, gdzie byliśmy świadkami wodowania masowca m/s Gałczyński. Ujrzeliśmy niezwykłe dorożki jeżdżące po Krakowie, smoka wawelskiego siejącego panikę wśród publiczności oraz wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Łódką przypłynęliśmy do Prania i tu zobaczyliśmy niezwykłe zielone gęsi.
Po zmaganiach artystycznych przyszedł czas na poczęstunek, a następnie na rywalizację sportową pod nazwą „Ildefonsjada”. Jury przedstawiło wyniki rywalizacji, a nagrody i dyplomy zwycięzcy otrzymają na uroczystym apelu.

Dziękuję wszystkim, zapewne w imieniu wszystkich, za wspaniałą pracę i zabawę, za humorystyczne przedstawienie poważnych tematów— powiedziała prowadząca spotkanie na jego zakończenie.—Pomysły macie nadzwyczaj oryginalne. Nasz Patron byłby dumny z uczniów gimnazjum w Rynie, ich wychowawców i nauczycieli”.

Scenariusz uroczystości opracowały nauczycielki języka polskiego Barbara Budna i Małgorzata Buczyńska. Dekorację wykonała pani Renata Jodko.
Barbara Budna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages