Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Jak przygoda to tylko w Warszawie…

2015-10-07 10:22:15 (ost. akt: 2015-10-07 10:23:52)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

2 października 2015 roku wraz z opiekunkami p. Ewą Ładną, p. Lucyną Brzuszkiewicz i p. Aleksandrą Biłyj udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Grupa nasza liczyła 34 uczniów z klas czwartej, piątej szkoły podstawowej oraz pierwszej i drugiej gimnazjum. Wyruszyliśmy o godzinie 8:30. Po dotarciu do stolicy i zakwaterowaniu w hotelu rozpoczęliśmy zwiedzanie Warszawy.

Na Starym Mieście widzieliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz podziwialiśmy piękno Zamku Królewskiego. Byliśmy też przy pomniku warszawskiej Syrenki oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorem w Multikinie obejrzeliśmy film „Klub włóczykijów”. Jest to komedia oparta na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, autora naszej lektury „Sposób na Alcybiadesa”. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek do hotelu. Jeszcze długo nie mogliśmy zasnąć.

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie był również udany. Od razu pojechaliśmy na Stadion Narodowy, na którym odbywała się trzecia edycja „Planszówek na Narodowym”. Warszawski Festiwal Gier Planszowych to spotkanie dla wytrawnych graczy i zupełnych nowicjuszy w temacie planszówek. Większość z nas uczestniczyła w ubiegłym roku w drugiej edycji festiwalu, więc nie byliśmy nowicjuszami.

Dostępna przestrzeń na PGE Narodowym podzielona była na kilka sektorów: dla graczy dorosłych, dla najmłodszych dzieci i ich rodziców, sale do grania z wypożyczalnią gier, sale turniejowe, sektor sprzedażowy. Zagraliśmy w wiele znanych i mniej znanych gier. Niektórzy z nas zwyciężyli w turniejach i otrzymali nagrody. Wśród szkół, które zgłosiły uczestnictwo w festiwalu, a uczniowie przyszli pograć na stadionie zostały rozlosowane pakiety gier planszowych. Dzięki temu nasza klasowa szafa gier znacznie się powiększyła i mamy w co grać na zajęciach dodatkowych.

Pierwszy weekend października był zatem pełen wrażeń. Uważamy, że wycieczka bardzo się udała. Aby uwiecznić niezapomniane chwile, zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy naszą stolicę.

Uczniowie klasy V b Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages