Giżycka Grupa Regatowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku w klasie Optimist i Techno

2015-08-24 09:52:05(ost. akt: 2015-08-24 09:58:22)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

OOM to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - cztery dni zmagań młodych żeglarzy na Zatoce Puckiej, którym towarzyszył silny wiatr o sile od 4 do 6 w skali Beauforta. Regaty w klasie Optimist wśród chłopców wygrał Daniil Fenko z Giżyckiej Grupy Regatowej.
Jednak jako zawodnik zagraniczny został pominięty w wynikach OOM - Daniil jest Rosjaninem, mieszkającym w Kaliningradzie ale żeglującym w barwach MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. Filip Szmit, któremu z powodu warunków fizycznych (jest zbyt lekki na tak silny wiatr) nie dane było powalczyć o medal, uplasował się na miejscu 10, a Kuba Kazukiewicz, startujący na Olimpiadzie po raz pierwszy, zajął miejsce 31. W klasie Techno Jędrzej Cituk wśród chłopców zakończył starty na pozycji 20, a Martyna Niezbecka wśród dziewczynek była 15.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GGR