Laserowcy z Giżyckiej Grupy Regatowej na podium Europa Cup w Dziwnowie

2015-07-15 14:02:51(ost. akt: 2015-07-15 14:03:59)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

Ośmioosobowy team zawodników klasy Laser z Giżycka trenowany przez Cezarego Borkowskiego uczestniczył w regatach Europa Cup w Dziwnowie. Aż czworo giżycczan stanęło na podium!
W Dziwnowie na laserowym Europa Cup było kapryśnie, najpierw sztormowo, później bezwietrznie. Rywalizowali tam zawodnicy z Polski, Szwajcarii, Ukrainy, Czech, Hongkongu, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Węgier, Litwy, Holandii. W klasie Laser 4.7 przeprowadzono tylko jeden wyścig, ale zgodnie z zasadami Europa Cup regaty były ważne.

W klasyfikacji U16 rywalizację wygrał Wojciech Klimaszewski, a drugie miejsce na podium zajął Michał Strupiński. W klasyfikacji kobiet Marta Weiss zdobyła srebro, również Julia Rogalska wśród kobiet U16 uplasowała się na pozycji drugiej.
Prosto z Dziwnowa grupa udała się na treningi do Gdyni.

Zawodnicy pozostaną tam do 24 lipca na zgrupowaniu. W tym czasie Wojciech, Michał i Marta rywalizować będą w Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7 organizowanych podczas Volvo Gdynia Sailing Days.