Najlepsi w kraju zawodnicy klasy Optimist rywalizowali na Jeziorze Charzykowskim

2015-07-15 13:58:10(ost. akt: 2015-07-15 14:01:21)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

W ostatniej (trzeciej) eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Charzykowach zawodnik Giżyckiej Grupy Regatowej Filip Szmit zdobył srebrny medal!
To świetna zapowiedź przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami w sezonie tj. OOM w Pucku oraz Mistrzostwami Świata w klasie Optimist, które odbędą się w tym roku w Polsce - w Dziwnowie. Filip jest członkiem polskiej reprezentacji na MŚ - ma dopiero 13 lat, a jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w kraju.

Na Jeziorze Charzykowskim rywalizowało 110 młodych żeglarzy, przeprowadzono osiem wyścigów. W regatach, oprócz Filipa Szmita, uczestniczyło jeszcze dwóch zawodników reprezentujących barwy MBSW/UKŻR Giżycko. Danil Fenko zajął wysoką 11 pozycję, a Kuba Kazukiewicz, który uplasował się na miejscu 66. wywalczył prawo startu w OOM.