Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Stowarzyszenie „ Podaruj dziecku radość” stawia na sport i rodzinę

2015-06-22 08:54:25 (ost. akt: 2015-06-22 08:57:42)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

VII Integracyjna Spartakiada Sportowa "Sport to zdrowie" i Piknik Rodzinny w Lesie Miejskim " Razem weselej" - to imprezy sportowo-rodzinne zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Podaruj dziecku radość" przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Działania Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku w czerwcu skierowane były na sport i rodzinę, poprzez organizację dwóch dużych imprez.

15 czerwca w hali ZSz nr 1 odbyła się VII Integracyjna Spartakiada Sportowa pod hasłem „ Sport to zdrowie!”. Zapewniła ona uczestnikom aktywny wypoczynek i sportową rozrywkę, zintegrowała przedszkolaki z IV grupy integracyjnej Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym, uczniów z SOSW, ze Szkoły Podstawowej w Spytkowie oraz uczniów z klas integracyjnych Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku poprzez wspólną zabawę.
Uczestnicy zgodnie rywalizowali w zawodach sportowych, takich jak: hokej z piłeczką slalomem, wyścigi na hulajnodze, wyścigi z taczką i piłkami, zabawy przy muzyce z kocykami oraz wspólny taniec pod kierunkiem uczniów klasy IV b naszej szkoły.

Dzieci niepełnosprawne uwierzyły we własne siły i możliwości oraz osiągnęły sukces w postaci nagród za udział w zawodach. Sprzęt sportowy, puchary i dyplomy dla placówek, a medale i słodycze indywidualnie dla każdego, ufundowane zostały przez Stowarzyszenie i Urząd Miejski w Giżycku, który wspierał nasze zadanie. Zaszczycili nas swą obecnością Burmistrz Miasta Giżycko Wojciech Iwaszkiewicz oraz Dyrektorzy ZSz nr 1: Ewa Lewińska i Anna Biraga. Udana zabawa to najlepsza motywacja uczniów do aktywności fizycznej.


Drugą imprezą rekreacyjno-sportową, jaką zorganizowali 20 czerwca członkowie Stowarzyszenia był Piknik rodzinny w Lesie Miejskim „Razem weselej” . Podczas pięknej, słonecznej pogody rodziny z dziećmi, z naszego miasta i powiatu uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych. Chętnie tez wzięły udział w konkurencjach z nagrodami w postaci sprzętu sportowego, słodyczy, balonów. Dzieci i ich rodzice oraz dziadkowie świetnie bawili się w zabawach takich jak: wyścigi w workach, gra w kręgle, plenerowa gra planszowa, gra w badmintona, dmuchanie baloników, zabawa z chustą animacyjną. Odbył się też mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci, z którego zwycięsko wyszły oczywiście dzieci. Nasze nieocenione mamy przygotowały też słodki poczęstunek, a panowie - kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników.

Projekt był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Giżycku razem ze Stowarzyszeniem. Gośćmi honorowymi pikniku byli: Burmistrz Miasta Giżycko Wojciech Iwaszkiewicz i Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Drzażdżewski. Radość na twarzach i dzieci, i dorosłych świadczyła o tym, że impreza była udana. Zapewniła też rodzinom aktywny wypoczynek i sportową rozrywkę w środowisku naturalnym w Lesie Miejskim.
Zarząd i Członkowie StowarzyszeniaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages