Mamy wicemistrzów w siatkówce plażowej

2015-06-12 13:35:23(ost. akt: 2015-06-12 13:39:28)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

Zaproszenie na finał wojewódzki rozgrywek Warmińsko–Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego przyjęły drużyny z: Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Elbląga, Mrągowa, Dźwierzut, Bartoszyc, Ostródy i Wilkas.
6 czerwca 2015 r. na boiska plaży miejskiej w Giżycku zjechały się najlepsze gimnazjalne drużyny w siatkówce plażowej z całego województwa.

Zaproszenie na finał wojewódzki rozgrywek Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego przyjęły drużyny z: Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Elbląga, Mrągowa, Dźwierzut, Bartoszyc, Ostródy i Wilkas.

W meczach grupowych drużyny grały tylko po jednym secie do 21 punktów. To zmusiło zawodników do grania na maksymalnych obrotach i walki o każdy punkt do końca seta. Nasi gimnazjaliści (Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach) wygrali gładko pierwszy mecz z Lidzbarkiem Warmińskim, niestety przegrali w następnym spotkaniu z Ostródą. Na szczęście jedna przegrana nie dyskwalifikowała ich z walki o miejsca na podium. Drużyna po porażce szybko się otrząsnęła i wygrała mecz z zawodnikami z Elbląga.

W półfinałach drużyny grały po dwa sety do 15 punktów, przy stanie 1:1 o zwycięstwie decydował trzeci set – tzw. tiebreak. O finał nasi gimnazjaliści walczyli z uczniami z Olsztyna. Po wyczerpującej walce w szczerym słońcu i wysokiej temperaturze Wilkasy wygrały i awansowały do finału, w którym ponownie spotkali się z zawodnikami z Ostródy. Ostatecznie wygrała Ostróda, a Kacper Duszyński, Wojciech Piotrowski i Karol Ciechanowicz zostali po raz drugi z rzędu Wicemistrzami Województwa w siatkówce plażowej!
To ogromny sukces! W finale Wojewódzkim pełno było Szkół Mistrzostwa Sportowego (SMS) czy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (SOS), kto by przypuszczał, że mała szkoła w Wilkasach zajdzie tak daleko?! Wielki ukłon w stronę zawodników, zostawili serce na boisku. Gratulujemy!