Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Zakaz picia wzdłuż brzegów Niegocina2015-04-24 08:59:24 (ost. akt: 2015-04-24 10:46:43)
Na sesji Rady Miejskiej w Giżycku

Na sesji Rady Miejskiej w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Zakaz spożywania napojów alkoholowych nad jeziorem Niegocin, plaży miejskiej, i brzegach Kanału Łuczańskiego (Giżyckiego) na wniosek burmistrza miasta uchwalili 23 kwietnia giżyccy radni.

Zakaz nie obejmuje wyznaczonych specjalnie do tego celu lokali i punktów gastronomicznych (np. na plaży miejskiej).

Przez wiele lat nikt nie wpadał na pomysł przyjmowania takiej uchwały. Problem pojawił się jednak przy "modzie" spożywania piwa przez giżycką młodzież na cyplu przy ujściu Kanału Łuczańskiego do jeziora Niegocin. Po biesiadujących piwoszach zostawało mnóstwo śmieci - pobitych butelek, puszek i opakowań po artykułach spożywczych. 


Jak wynika z debaty, która przetoczyła się przy okazji projektu uchwały, strażnicy miejscy nie mogli podejmować interwencji wobec piwoszy-śmieciarzy, bowiem wspomniany cypel to teren należący do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.


Przeciwko zakazowi wystąpiła grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Aktywne Giżycko. Liczna grupa młodych ludzi stawiła się na sesji 23 kwietnia sugerując zajęcie się wychowaniem osób zaśmiecających teren czy zachowujących się niezgodnie z prawem a nie zakazem ogólnym, który "bije" we wszystkich. Proponowano przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Ten postulat został przez rajców odrzucony. Natomiast ze strony niektórych radnych padły pouczenia "wychowawcze" pod adresem młodych ludzi, którzy przyszli przysłuchiwać się obradom. Zapewne nie tego oczekiwali młodzi wyborcy.


Zakaz spożywania napojów alkoholowych wzdłuż brzegów Niegocina i Kanału Łuczańskiego został przyjęty większością głosów. Rada nie była tu jednomyślna.


Po tej debacie rodzi się jednak pytanie. Czy strażnicy miejscy, którzy "zastawiali" się prywatnym charakterem wspomnianego cypla, teraz będą tam podejmować interwencje? W końcu nadal jest to teren "prywatny", należący do RZGW.


Wspomniana uchwał wprowadziła również zakaz spożywania napojów alkoholowych na placach zabaw dla dzieci i cmentarzach.


S.K.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (103) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolo #1734878 | 89.229.*.* 15 maj 2015 09:11

  temu andruszkiewiczowi z aktywne gizycko juz totalnie odbija,Niec h sie przejdzie wieczorem na plaze i zobaczy jak idioci pijacy piwo wyrzucaja butelki do wody,.Moze andruszkiewicz tam sie nie kapie to i nie rozcial sobie nogi o rozbita buyelke

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pic na wodę, ściema... #1730603 | 89.228.*.* 7 maj 2015 17:12

  "... strażnicy miejscy nie mogli podejmować interwencji wobec piwoszy-śmieciarzy, bowiem wspomniany cypel to teren należący do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
..." A gdy będę szedł drogą krajową /DK/ to ani strażnik, ani policjant też mi nic nie zrobi za picie piwa ? Tylko Generalna Dyrekcja może mnie ukarać?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. reżim polski #1729507 | 164.126.*.* 6 maj 2015 10:19

  daleko polsce do demokracji a jeszcze dalej do putina ,terroryzują ludzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zniechęcona #1726729 | 89.229.*.* 1 maj 2015 20:15

  A tu jak zwykle. Komentarze przeciwko burmistrzowi windowane lajkami w górę, a "za" w doł. Ciekawe kiedy w Giżyckiej przestanie działać zielony ludzik, któremu bardzo zależy, żeby opinia publiczna równała się jego poglądom... chyba dopiero jak pójdzie na emeryturę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. INKA #1726313 | 89.229.*.* 1 maj 2015 13:28

   Ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!! KOMA postawiła nad Grotą duży pojemnik na śmieci nie do wiary!!! to trzeba aż tyle komentarzy i awantury aby ktoś ruszył swoim mózgiem można? - jednak można !!!dawno powinien być tam pojemnik, jest nawet w miarę przyzwoicie. Młodzi! jesteście inteligentni, mądrzy sprzątajcie po sobie i będzie git! pozdrawiam Was serdecznie. Sprzątajcie niech nie wylewają na Was tyle brudu, oni na pewno nie byli lepsi. A--hoj

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (103)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages