środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Plener w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem

2015-04-11 14:38:01 (ost. akt: 2015-04-11 14:43:03)
Andrzej Siewierski z jedną ze swoich prac powstałą w Rydzewie

Andrzej Siewierski z jedną ze swoich prac powstałą w Rydzewie

Autor zdjęcia: Archiwum GG

W rydzewskiej „Gospodzie pod Czarnym Łabędziem” odbywa się II Międzynarodowe Mazurskie Sympozjum Sztuk Wizualnych. Uczestniczy w nim 11. artystów, w tym dwóch z Białorusi.

Organizatorem mazurskiego spotkania artystów jest Marek Madej, artysta z Warszawy, postać znana na Mazurach nie tylko z twórczości artystycznej, ale również z organizacji plenerów artystycznych. Ma ich na swoim koncie około 35 (pierwszy plener odbył się 12 lat temu).

W tym roku artyści spotkali się w Rydzewie dzięki przychylności Selwiny Nowakowskiej, która gości ich w ośrodku „Gospoda pod Czarnym Łabędziem”. Tutaj jest „baza”, ale osoby ze sztalugami można spotkać w różnych miejscach w okolicach Giżycka. Tak będzie do piątku, 17 kwietnia, kiedy to odbędzie się wernisaż poplenerowy właśnie we wspomnianej „Gospodzie pod Czarnym Łabędziem (godzina 18). Wstęp na wernisaż wolny, a wszyscy miłośnicy sztuki będą tu mile widziani.

Wśród uczestników pleneru, głównie artystów z Łodzi i Warszawy, jest Andrzej Siewierski, „świeży” laureat konkursu pasteli organizowanego przez Północno-Zachodnie Stowarzyszenie Pastelistów Amerykańskich w Phoenix . Jego praca pt. „Chmura”, powstała w Polsce na plenerze w Łebie, w ocenie amerykańskich jurorów została zaliczona do czołowej 70. w konkurencji około 3000. dzieł z całego świata. Będzie też wykorzystywana przez organizatorów jako praca wizerunkowa konkursu w druku i w internecie. Prace Andrzeja Siewierskiego utrzymane w klimacie pasteli nagrodzonej w USA będzie można zobaczyć na wernisażu 17 kwietnia w Rydzewie.
S.K.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages