Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

To nie jest plac zabaw, więc nowych urządzeń nie będzie

2015-03-31 17:05:31 (ost. akt: 2015-03-31 17:15:01)
Plac za budynkiem przy Kościuszki 1

Plac za budynkiem przy Kościuszki 1

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

W sprawie "placu zabaw" na działce przylegającej do budynku przy ul. I Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki 1 w Giżycku nasza redakcja otrzymała petycję podpisaną przez 32 mieszkańców. Ludzie chcą, aby zamiast niebezpiecznego starego żelastwa znalazły się tu prawdziwe "zabawowe" urządzenia.

Teren należy do Spółdzielni Mieszkaniowej "Mamry". Autorzy petycji piszą, że liczba dzieci w okolicznych budynkach jest na tyle duża, że miejsce to z pewnością tętniłoby życiem.
 Dodajmy, że w tym miejscu dzieci bawią się od wielu, wielu lat.
Ale władze Spółdzielni "Mamry" nie uważają tego terenu za "plac zabaw".


— Jest to teren inwestycyjny — mówi Stefan Cudzanowski, członek zarządu Spółdzielni. — Tymczasowo ustawiono tam pewne urządzenia, ale to nie jest plac zabaw. Oczywiście wyremontujemy je, skoro są takie oczekiwania, ale nowych urządzeń nie będziemy tam stawiać.


Stefan Cudzanowski nie wykluczył w przyszłości powstania tutaj jakiegoś obiektu (budynku), zatem inwestowanie w "plac zabaw" nie ma sensu.

SK.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. baśka #1708415 | 176.221.*.* 8 kwi 2015 20:55

  "Liczba dzieci w okolicznych budynkach jest na tyle duża" tak? Z tego co się orientuję to do budynków spółdzielni należy tylko jeden blok w tamtej okolicy, więc z finansowego punktu widzenia spółdzielni się to nie opłaca. Nie dziwię się, że tam żaden plac nie powstanie. Plac zabaw to powinno tam miasto gdzieś umieścić nie spółdzielnia. tyle w temacie

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. lokatorka spółdzielni #1704923 | 89.229.*.* 3 kwi 2015 08:39

   Stefan Cudzanowski powiedział, że być może powstanie na tym placu jakiś budynek , więc inwestowanie w plac zabaw nie ma sensu!!! panie Stefanie !!! na pewno ma sens inwestowanie w WAS !!!!!!!!!!!1 w wasze pobory prezydenckie dosłownie i w wasze premie z naszych pieniędzy. Nie sądziłam że pan ma takie nie ludzkie poglądy, a może zastanowił by się pan jakie korzyści za kilka lat przyniesie ta inwestycja w dzieci, a może dzięki temu na ulicach będzie mniej pijanych dzieciaków mniej odurzonych dopalaczami, mniej napadów , kradzieży , agresji, wulgaryzmów!!!!..Chyba nie ma pojęcia pan co dzieje się z młodymi osobami a to w większości dlatego ,że takim jak pan nie opłaca się inwestować w małego młodego człowieka. Może by tak pan wyszedł naprzeciw potrzebom ludzi młodych w końcu członkom spółdzielni z których między innymi ma pan pracę dziś na rynku - w Giżycku dobro luksusowe niech pan pomyśli jak pomóc ludziom, a nie odepchnąć temat byle dalej od siebie !!!!!!! pozdrawiam

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ot co #1704594 | 89.229.*.* 2 kwi 2015 20:23

   Drodzy Państwo. Spółdzielnia nie zrobiła placu zabaw przy Okrzei pomimo, że jest on w planie zagospodarowania tak więc nie liczcie, ze na Waszym podwórku powstanie. Moja rada - czas zacząć chodzić na walne zebrania, na których bywa wierny elektorat prezesów. SM Mamry zaczyna przypominać firmę deweloperską. Prezesi zarabiają więcej od burmistrza o premiach nie wspominając.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. INKA #1704013 | 89.229.*.* 2 kwi 2015 09:38

   A co Cudzanowski nie zna potrzeb małych dzieci i ich opiekunów?? zapewne tak !! bo jego najbliżsi na pewno na takim placu bawić się nie będą!!!!!!!, co znaczy nowych urządzeń nie będzie!!! , a za co płacimy takie czynsze z których jaśnie pan Stefan bardzo dostatnio żyje przez tyle lat.Niech dobrze się zastanowi co mówi!! Co wygodny fotel przewrócił już mu w głowie! i uważa -że ma go dożywotnio? grubo się myli! dziś fotel ma , a jutro może go nie mieć nie rozumiem jak można być tak aroganckim!!!Panie Stefanie przecież ma pan pracę dzięki nam lokatorom! więc buta jest tu nie na miejscu!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. kinia #1703659 | 89.228.*.* 1 kwi 2015 19:22

   na tych drabinkach spędziłam pół dzieciństwa ... chwila nostalgii, bo minęło już ponad 25 lat :)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages