Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Finał Profilaktycznej Siłowni w przeddzień wiosny

2015-03-23 08:29:58 (ost. akt: 2015-03-23 08:38:50)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

20 marca przywitał mieszkańców Giżycka piękną i słoneczną pogodą, ale również niesamowitym zjawiskiem astronomicznym – zaćmieniem słońca. Podniosły i radosny nastrój od rana udzielał się uczniom ZSKŚiA w Giżycku.

W szkole w tym roku panował kolor biały. Mieliśmy już kolor zielony i niebieski. W tym roku postawiliśmy na kolor biały. Dlaczego biały? Kolor biały zajmuje szczególne miejsce w palecie barw. Bliski absolutu i światła, kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Podstawowe przesłanie bieli brzmi: zróbcie mi miejsce, abym mógł zacząć działać, pokazać swoje ogromne możliwości i to jaki jestem doskonały, stwórzcie mi przestrzeń, obdarujcie mnie wolnością, abym mógł zebrać jak najwięcej nowych ciekawych doświadczeń.

Chcąc wyjść naprzeciw tym wszystkim potrzebom, p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, p. Edyta Trościanko i p. Patrycja Młyniec przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu p. Sylwestra Choińskiego i p. Dariusza Pachuckiego, postanowiły ten dzień zorganizować inaczej. Korzystając z pozytywnych doświadczeń z ubiegłych lat, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji. Tym razem był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Profilaktyczna siłownia”, której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.

Akcja trwała od września 2014r. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży ze specjalistami: p. Adamem Powichrowskim, p. Dorotą Hanną Buszko, p. Gizelą Zawadzką, z p. Joanna Słowikowską, z p. Tomaszem Ogrodowczykiem, z policjantem, z terapeutami. Uczniowie uczestniczyli w rozprawach sądowych. Młodzież brała udział w licznych konkursach: na plakat dotyczący uzaleznień od środków psychoaktywnych, na prezentację na temat uzaleznienia od narkotyków (umieszczone na Facebooku), utwór muzyczny związany z tematyką uzaleznień. Rozstrzygnięcie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 20.03.2015r.

Ponadto w ramach ,,Profilaktycznej siłowni” został zorganizowany przez p. Edytę Trościanko i p. Marzenę Trusewicz-Żakiewicz przy udziale Powiatowego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej - Powiatowy Konkurs Profilaktyczny ,,Nie daj się wkręcić !”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjów. W zmaganiach wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rynie, zaś dwa kolejne miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum Nr 1 w Giżycku. Gratulujemy !!!


Dzień, w którym Księżyc zasłonił Słońce, rozpoczął się finałem szkolnych rozgrywek w halowej piłce nożnej (p. Sylwester Choiński i p. Dariusz Pachucki). Następnie odbył się pokaz Aikido w wykonaniu Giżyckiego Klubu Aikido – HODOKAN, którego członkami są nasi uczniowie: Patryk Olejniczak i Magdalena Szymańska, pod kierunkiem sensei Jacka Szpakowskiego. Wspaniałym widowiskiem, które wzbudziło ogromne emocje były rozgrywki tenisa stołowego: uczniowie kontra nauczyciele, których inicjatorem był p. Andrzej Arian. Nasi uczniowie: Adrian Nagórski oraz Krzysztof Szewczuk – brązowi medaliści mistrzostw Polski (2013r.) w Teakwondo Olimpijskim, przygotowali pokaz, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności. Był także pokaz walk MMA w wykonaniu uczniów członków klubu MMA Fighter Giżycko: Patryka Petscha i Daniela Wiszowatego. Swoje taneczne umiejetności zaprezentowali członkowie zespołu ,,Rewolucja”, ,,Na wyższym levelu” oraz uczniowie szkoły – Patryk Draguński i Łukasz Włodkowski.


Był także przedstawiony spektakl profilaktyczny pt. ,,Rozmowy w toku”, który został przygotowany przez p. Marzenę Trusewicz-Żakiewicz i p. Edytę Trościanko. Wystąpili w nim uczniowie kl. 1 TAU, 3 TA i 3 TUiSEO. Występ uświetniła brawurowym wykonaniem piosenki ,,Na sen” Urszuli – uczennica kl. 2 TIK – Paulina Cybulko. Wielkie zainteresowanie wzbudził zorganizowany przez p. Wiesława Sakowskiego turniej jazdy samochodem z talerzem Stewarta.
Ogromne emocje towarzyszyły konkursom, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i po raz pierwszy uczniowie gimnazjów: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 3 i Gimnazjum w Wilkasach. Drużyny musiały przygotować ekologiczne nakrycie głowy, mając do dyspozycji gazetę i taśmę klejącą, wykonać wiosenny make up, przygotować butelkę do recyclingu. Były rzuty do kosza, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 2 Technikum Agrobiznesu oraz Gimnazjum nr 3. Bardzo cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Jednak hitami okazały się: mecz piłki nożnej uczennice kontra nauczyciele oraz wspólne wykonanie przez uczniów naszej szkoły i uczniów gimnazjów, ostatnio bardzo popularnego tańca ,,belgijka”, pod kierunkiem p. Sylwestra Choińskiego.
,,Dzień wagarowicza” to dzień, który wbrew nazwie można spędzić w szkole, biorąc udział w świetnej zabawie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży oraz uczniom i nauczycielom z giżyckich gimnazjów, biorącym udział w naszej akcji. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Edyta TrościankoPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages