Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Gimnazjaliści z Wilkas mistrzami Polski

2015-03-12 20:39:30 (ost. akt: 2015-03-12 20:48:01)

Autor zdjęcia: Publiczne Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach

125 drużyn z Polski,Ukrainy, Niemiec, Singapuru, Chin, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela rywalizowało na X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności – Oczyma Wyobraźni. Gimnazjaliści z Wilkas oprócz nagrody specjalnej zdobyli też nagrodę główną – pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w wyzwaniu naukowym!

Czytaj e-wydanie Do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przyjechało łącznie 125 drużyn, nie tylko z różnych stron Polski, ale także z: Ukrainy, Niemiec, Singapuru, Chin, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. W trakcie dwóch dni uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniami wymagającymi, kreatywności, twórczego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów. W Olimpiadzie wzięły udział dwie drużyny z Publicznego Gimnazjum w Wilkasach.

Przygotowując się do Olimpiady DI młodsza grupa Involed w składzie: Wojciech Lula, Damian Uminowicz, Karolina Adamowicz, Julia Fabisiak, Laura Kieżun, Klaudia Kmit, Patrycja Maksymiak, pod kierunkiem trenerek: Zofii Nikitiuk i Urszuli Tyryłło zmierzyła się z fobią w wyzwaniu teatralnym „Strach się bać”. Zadanie polegało na przygotowaniu przedstawienia z iluzją, która sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe, zaprojektowaniu i wykonaniu strojów oraz scenografii i rekwizytów.

Starsza grupa Angry Deers popłynęła „Na fali dźwiękowej” w wyzwaniu naukowym. Drużyna zaprojektowała i skonstruowała maszynę dźwiękową, która wydawała z siebie dźwięki, zależne od tempa narracji, ponieważ została zaprezentowana ekspertom w trakcie przedstawienia, do którego sami napisali scenariusz, zaprojektowali i wykonali stroje oraz scenografię.

Pracowali wiele godzin, w niedoborze materiałów, wiedzy, czasu i snu, ale opłaciło się. Drużyna Angry Deers w składzie: Martyna Harasimowicz, Gabriela Filipczyk, Weronika Modzolewska, Dominika Reduch, Piotr Juszkiewicz, Kuba Karpacz i Michał Szymański wraz ze swoimi trenerami: Anną Pażyszek i Tomaszem Marciniakiem odniosła sukces i to podwójny. Zdobyli nagrodę przyznawaną tylko jednej drużynie na Olimpiadzie DI tzw. Renesans - za perfekcyjny projekt i precyzyjne wykonanie niewiarygodnej maszyny dźwiękowej. Nagroda ta uprawnia do wyjazdu i reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która rokrocznie odbywa się w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz nagrody specjalnej zdobyli też nagrodę główną – pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w wyzwaniu naukowym!

Podjęli ryzyko, aby wyruszyć w umysłową podróż w nieznane. My, wasi trenerzy jesteśmy z Was bardzo dumni. Jesteście w posiadaniu niecodziennego daru, który nieustannie rozwijajcie i nie wahajcie się dzielić nim z innymi – daru kreatywności. Jesteśmy pewni, że dacie z siebie wszystko. Bez Was to wydarzenie nie byłoby tak wspaniałe i niepowtarzalne!

Anna Pażyszek
Tomasz Marciniak
Urszula Tyryłło
Zofia Nikitiuk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Była uczennica #1688398 | 89.174.*.* 13 mar 2015 08:10

  Gratuluję! I uczniom i wychowawcom!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edyta #1688218 | 89.229.*.* 12 mar 2015 22:41

  Gratulacje!Jesteście super!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages