Giżycko ma swoją Akademię!

2015-02-19 10:00:00(ost. akt: 2015-02-20 12:50:55)   Artykuł sponsorowany
— Organizacja Wydziałów na Mazurach to odpowiedź na życzenie lokalnych władz, które od dłuższego czasu czynią starania o własną „Akademię” – mówił dr Andrzej Zduniak, Rektor Uczelni, podczas uroczystości inauguracyjnych w Bartoszycach

— Organizacja Wydziałów na Mazurach to odpowiedź na życzenie lokalnych władz, które od dłuższego czasu czynią starania o własną „Akademię” – mówił dr Andrzej Zduniak, Rektor Uczelni, podczas uroczystości inauguracyjnych w Bartoszycach

Autor zdjęcia: Arch. WSB

21 marca br. w Giżycku odbędą się pierwsze zajęcia dydaktyczne w nowym wydziale Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu. Giżycko, obok Bartoszyc, to już drugie miasto na Warmii i Mazurach, gdzie Uczelnia uruchomiła kształcenie na poziomie studiów wyższych I stopnia i prowadzi obecnie nabór zimowy.
Zaledwie kilka miesięcy temu zainaugurował swoją działalność Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach. Zainteresowanie mieszkańców oraz poparcie władz miasta pokazało, że wyższa uczelnia w tym regionie jest bardzo potrzebna.

— Organizacja Wydziałów na Mazurach to odpowiedź na życzenie lokalnych władz, które od dłuższego czasu czynią starania o własną „Akademię” – mówił dr Andrzej Zduniak, Rektor Uczelni, podczas uroczystości inauguracyjnych w Bartoszycach. — Ponadto lokalizacja wydziałów, jak i wybór kierunków kształcenia, ma swoje uzasadnienie w historii regionu Warmińsko-Mazurskiego.


Bezpieczeństwo zdrowotne w Giżycku, które rusza już od marca br., to edukacyjna nowość, nie tyko w skali regionu. Bogaty wachlarz specjalności stworzony został z myślą o szczególnym charakterze regionu warmińsko-mazurskiego oraz jego strategii rozwoju, opartej na trzech ważnych dziedzinach gospodarczych, jakimi są rolnictwo, gospodarka turystyczna oraz przemysł o technologiach przyjaznych środowisku. Zarówno sam kierunek, jak i wybrane specjalności skupiają się na problematyce bezpieczeństwa, stanowiącej główny obszar działalności dydaktyczno-wychowawczej i naukowo-badawczej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.


Kandydaci na studia mają do wyboru wiele atrakcyjnych specjalności, dopasowanych do potrzeb rynku pracy i skonsultowanych z pracodawcami, takich jak np. bezpieczeństwo ekologiczne i eko-energetyka, bezpieczeństwo żywności i w żywieniu, ratownictwo medyczne, psychoprofilaktyka w wojsku, trener personalny z psychodietetyką, zarządzanie jakością w szpitalach i hotelach, zarządzanie prozdrowotne i leadership – specjalizacja wojskowa, czy agrobiznes w turystyce i wypoczynku.


Warto również dodać, że w tym roku Uczelnia świętuje jubileusz 10–lecia i na tę szczególną okoliczność przygotowała liczne promocje. Ta, dzięki której można zaoszczędzić najwięcej, bo nawet 13 000 zł to możliwość bezpłatnego studiowania drugiego kierunku lub drugiej specjalności. Studenci z Giżycka drugi kierunek studiów mogą realizować w Bartoszycach lub na dowolnym innym wydziale Uczelni albo wybrać dwie specjalności, płacąc czesne tylko za jedną.


Ponadto, dla osób, które rozpoczną studia od marca władze Uczelni zaplanowały chwilę na ładowanie akademickich akumulatorów przed intensywną edukacyjną przygodą i organizują dla studentów obóz integracyjny w dniach 26-29 marca 2015 r. w Gdańsku. Po pierwszych zajęciach w giżyckim Wydziale będzie okazja, by poznać się bliżej, zintegrować i mile spędzić czas w pięknej gdańskiej scenerii.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w Dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku, przy ul. 1 Maja 4/19 do 20 marca. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Uczelni


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. matias #1701036 | 62.21.*.* 29 mar 2015 13:49

    fajnie, że tak przyszłościowy kierunek tu otworzyli, w końcu coś się ruszyło

    odpowiedz na ten komentarz

  2. endriu #1671781 | 83.24.*.* 22 lut 2015 07:56

    A co to za kierunki? po co to komu. Do jakiej pracy to potrzebne? Równie mogli by kształcić w kierunku: Wpływ zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów. A praca dyplomowa była by bardzo interesująca.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  3. wykształciuch #1671711 | 37.152.*.* 21 lut 2015 22:24

    Potrzebne to Giżycku jak dziura w moście.Jedna "uczelnia" już była. Licencjat w Giżycku pracy nie zapewni. To umowa byłej władzy i tak powinno pozostać. Biorą pieniądze i produkują kolejne sztuczne kierunki. Kiedyś mieć maturę to było coś. Teraz co drugi to mgr.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5