Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Wigilia w Szkole Podstawowej w Spytkowie

2014-12-21 15:47:23 (ost. akt: 2014-12-21 15:50:50)

Autor zdjęcia: Justyna Skura

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Spytkowie to też jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.

19 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiał jeszcze bardziej wystrój, składający się m.in. z żywych, pachnących lasem choinek ubranych ręcznie robionymi ozdobami i tradycyjnej szopki, pachnącej sianem.

O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej chór rodziców wraz z uczestnikami uroczystości zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w okres Świat Bożego Narodzenia.

Nasze opłatkowe spotkanie swoją obecnością zaszczycili : ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur, proboszcz Parafii Św. Brunona w Giżycku, wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz, radni Gminy Giżycko: Pani Agnieszka Konc, Pan Leszek Stanisław Rafałko, Pan Waldemar Trykacz, Pan Wiesław Kulik. wiceprezes Stowarzyszenia „Edukator” w Łomży Pan Mikołaj Jednacz oraz dyrektor Biura Stowarzyszenia Edukator w Łomży, Pan Tadeusz Zaremba oraz prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Pan Paweł Lachowicz.

Na początku głos zabrał ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur, który skierował wiele miłych i ciepłych słów pod adresem naszej szkoły oraz oficjalnie rozpoczął wigilię szkolną. W części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

Po Jasełkach dyrektor Justyna Kudła-Skura przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez uczniów, wychowawców i rodziców.

W części drugiej uczniowie klasy piątej i szóstej popisali się znajomością języka angielskiego i przedstawili „Współczesne Jasełka” w języku angielskim z domieszką humoru.
Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2015 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Spytkowo

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krzysztof #1621323 | 37.152.*.* 31 gru 2014 14:25

  Nie ma to jak małe szkoły, tu dzieci czują się jak w domu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. endriu #1615471 | 83.24.*.* 22 gru 2014 08:41

  Widzieliście? jest nowy Pan radny gminy. Czyżby szkoła wraca w łaski gminy? No to Wiesiu działaj.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mama #1615116 | 109.243.*.* 21 gru 2014 18:57

  Super szkoła :-)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages