środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wymieniamy wszystko na plastik

2014-11-15 11:29:46 (ost. akt: 2014-11-15 12:47:43)
Policjanci i strażacy uczestniczący w konferencji na temat bezpieczeństwa na ogrodach

Policjanci i strażacy uczestniczący w konferencji na temat bezpieczeństwa na ogrodach

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Konferencję poświęconą bezpieczeństwu na ogrodach działkowych zorganizowali funkcjonariusze z Komedy Powiatowej Policji w Giżycku. Spotkanie z przedstawicielami ogrodów odbyło się 14 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku.

Faktu iż ogrody są terenem penetrowanym przez przestępców nikt nie kwestionuje. Włamania do altanek, kradzieże warzyw i roślin ozdobnych, kradzieże narzędzi i wyposażenia domków są na porządku dziennym. Problemem jest jak skutecznie chronić mienie działkowców.
O problemach z zagwarantowaniem bezpieczeństwa na terenie ogrodów rozmawiali policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, przedstawiciele samorządu miejskiego oraz – najważniejsi w tym zestawieniu – działkowcy.
Naczelnik Wydziału Prewencji w KPP w Giżycku Małgorzata Warakomska przedstawiła materiał zaczerpnięty z doświadczeń Straży Miejskiej w Mysłowicach, który omówił najważniejsze zagrożenia występujące na takich obszarach. Towarzyszyły im porady jak ich uniknąć, np. aby udaremnić proceder kradzieży rzeczy metalowych warto pokusić się o zamianę wszystkich tego rodzaju przedmoiotów i urządzeń na plastikowe (oczywiście o ile istnieje taka możliwość). Należy zadbać o właściwe zamknięcia, współpracę z sąsiadami, interesowanie się wszystkimi obcymi osobami, które pokażą się na terenie ogrodów. Cechą charakterystyczną działkowych złodziei jest to, że najczęściej działają w dzień.
Interesujące rozwiązanie przedstawił prezes ogrodów „Kormoran”, który zademonstrował czujnik ruchu, wysyłający sygnał w razie zagrożenia do telefonu komórkowego. Przynajmniej właściciel działki dowie się, że warto odwiedzić swój ogród, bo ktoś tam zajrzał bez jego zaproszenia…
Uczestnicy konferencji zgodzili się, że w trakcie przyszłorocznych, wiosennych spotkań właścicieli ogrodów wezmą udział policjanci i strażacy, którzy przekażą swoje uwagi i zalecenia w odniesieniu do bezpieczeństwa. Będzie to skuteczna forma prewencji uświadamiająca istniejące zagrożenia.

S.K.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages