W „Elektryku” powstanie elektryczny samochód!

2014-04-27 21:39:59(ost. akt: 2014-04-27 21:44:02)

Autor zdjęcia: Mirosław Plaugo

W giżyckim ZSEiI uczniowie technikum pojazdów samochodowych zbudują samochód z napędem elektrycznym.
W Zespóle Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN rozpoczeła się realizacja we współpracy ze szkołą zawodową Alytaus Profesinio Rengimo Centras na Litwie projektu europejskiego „Motoryzacyjna współpraca w edukacji”. Pierwsza faza przedsięwzięcia zainicjowana została w APRC w Alytusie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz Powiatu Giżyckiego, przedstawiciele przedsiębiorców branży motoryzacyjnej oraz dyrekcja i kadra ZSEiI zajmująca się nauczaniem przedmiotów zawodowych w technikum pojazdów samochodowych. Szczegóły i cele projektu znajdują się poniżej.

Warto nadmienić, że baza dydaktyczna szkoły doposażona zostanie sprzętem specjalistyczny z dziedziny techniki pojazdów samochodowych. Bardzo ciekawym elementem realizowanym w projekcie będzie stworzenie na bazie pojazdu samochodowego wyposażonego w silnik spalinowy - pojazdu z napędem elektrycznym.

Tę część projektu realizować będą oddzielnie strona polska i litewska. W najbliższy poniedziałek (28.04.)w LOK-u odbędzie się Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny, w którym zgodnie z zapisami projektu uczestniczyć będą drużyny z APRC Alytus.
Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Giżycku we współpracy ze szkołą zawodową Alytaus Profesinio Rengimo Centras na Litwie realizuje projekt Projekt SPF/2.2/PL/18 „Motoryzacyjna współpraca w edukacji” w okresie od 01.04.2014 r. do 30.09.2014 r.
Wartość projektu: 117 422,50 EUR

Główne cele projektu:
• Wzmocnienie współpracy transgranicznej i podniesienie spójności społecznej regionu przygranicznego Polski i Litwy, poprawa jakości życia poprzez ochronę środowiska naturalnego.
• Zacieśnienie współpracy między Zespołem Szkół Elektronicznych i Informatycznych a Alytaus Profesinio Rengimo Centras w zakresie kształcenia zawodowego w zawodach motoryzacyjnych, bezpieczeństwa jazdy i minimalizacji szkodliwego wpływu motoryzacji na środowisko naturalne.

Wydarzenia:

1. Organizacja konferencji „ Organizacja i metody nauczania pracowników motoryzacyjnych” w Alytus.
2. Kampania promująca odnawialne źródła energii w inżynierii samochodowej.
3. Staż 6-dniowy dwóch nauczycieli ZSEiI uczących przyszłych techników pojazdów samochodowych w laboratorium diagnostyk i mechaniki w APRC.
4. Staż 2-tygodniowy uczniów drugiej klasy technikum pojazdów samochodowych w laboratorium mechatroniki i diagnostyki a APRC w Alytus.
5. Zakup i urządzenie laboratorium mechatroniki i diagnostyki samochodów w Centrum Kształcenia Praktycznego w Giżycku.
6. Przebudowa samochodu spalinowego w ekologiczny napędzany silnikiem elektrycznym w ZSEiI i APRS.
7. Organizacja turnieju motoryzacyjnego w Giżycku dla pięciu drużyn 3-osobowych reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Giżycka i trzy zespoły z APRC, który ma promować bezpieczeństwo jazdy znajomość przepisów ruchu drogowego, wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej i udzielania pierwszej pomocy.
8. Rada pedagogiczna ZSEiI podczas specjalnej sesji zatwierdzi program nauczania dla Technika Pojazdów Samochodowych oraz Akt Współpracy między ZSEiI a APRC o wymianie doświadczeń w zakresie nauczania w zawodach motoryzacyjnych, organizacji corocznych turniejów motoryzacyjnych i praktykach zawodowych uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych w APRC i uczniów szkoły z Alytus w utworzonym laboratorium mechatroniki i diagnostyki samochodowej w Centrum Kształcenia Praktycznego w Giżycku.


Projekt „Motoryzacyjna współpraca w edukacji” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij tutaj[/url



Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. była uczennica elektryka #1387357 | 31.135.*.* 2 maj 2014 21:48

    brawo! brawo! jako jedyna szkoła możemy się czymś wyróżnić! jak nie praktyki za granicą to teraz samochód super :D robocika jeszcze po szkolnych korytarzach moglibyście wypuścić dopiero furorę by zrobił :D

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #1384414 | 81.219.*.* 28 kwi 2014 09:37

    To chyba normalne że jak elektryk to samochód elektryczny a jak ogólniak to samochód ogólny itd.przykładów mozna podawać wiele

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5