Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Finał "Safe Zone"

2014-03-25 00:15:23 (ost. akt: 2014-03-25 00:17:46)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Pierwszy dzień wiosny przywitał mieszkańców Giżycka piękną i słoneczną pogodą. Wiosenny i radosny nastrój od rana udzielał się uczniom ZSKŚiA w Giżycku. W szkole panował kolor niebieski.

Dlaczego właśnie w tym roku taki kolor? Niebieski symbolizuje wytrwałość, niezawodność, mądrość, lojalność, w niebieskim biurze pracownicy są bardziej wydajni, to ulubiony kolor zdecydowanej większości ludzi, kolor niebieski pobudza nasz organizm do produkcji noradrenaliny - hormonu, który uspokaja.

Chcąc zapobiec wagarom uczniów, Samorząd Uczniowski ZSKŚiA postanowił ten dzień zorganizować inaczej. Korzystając z pozytywnych doświadczeń ubiegłorocznych, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji. Tym razem był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Safe Zone”, której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.

Akcja trwała przez cały marzec. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży z lekarzem p. Adamem Powichrowskim, z p. Prezes Ireną Lichacz ze Stowarzyszenia Amazonek w Giżycku, z terapeutami Wojewódzkiego Ośrodka Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnień w Giżycku , z pedagogiem p. Dorotą Hanną Buszko, z kosmetyczką p. Joanna Słowikowską, z policjantem. Młodzież uczestniczyła w licznych konkursach: na plakat dotyczący uzależnienia od alkoholu, na logo programu ,,Safe Zone” (umieszczone na Facebooku), znajomości praw i obowiązków ucznia, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowego żywienia. Ponadto uczniowie opracowali Szkolny Kodeks Przeciw Agresji oraz Honorowy Kodeks Ucznia ZSKŚiA. Rozstrzygniecie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 21.03.2014r.

Dzień rozpoczął się pokazem Aikido w wykonaniu Giżyckiego Klubu Aikido – HODOKAN, którego członkami są nasi uczniowie: Patryk Olejniczak i Magdalena Szymańska, pod kierunkiem sensei Jacka Szpakowskiego. Następnie wspaniałym widowiskiem, które wzbudziło ogromne emocje były rozgrywki tenisa stołowego: uczniowie kontra nauczyciele, których inicjatorem był p. Andrzej Arian. Oczywiście zwyciężyli nauczyciele. Brawo!!!

Ponadto nasi uczniowie: Adrian Nagórski oraz Krzysztof Szewczuk – medaliści mistrzostw Polski w Teakwondo Olimpijskim, przygotowali pokaz, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie klasy 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz uczennica klasy 3 Technikum Agrobiznesu, pod kierunkiem p. Marzeny Trusewicz-Żakiewicz, przygotowali przedstawienie o tematyce profilaktycznej. Uczniowie Studium Policealnego im. H. Chrzanowskiej w Giżycku, zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. Wiele emocji wzbudził zorganizowany przez p. Wiesława Sakowskiego turniej jazdy samochodem z talerzem Stewarta oraz zmiany koła. Grupa taneczna ,,Na wyższym levelu” (GCK) zaprezentowała swoje umiejętności taneczne.

Jednakże hitem były konkursy, w których uczestniczyli wychowawcy klas wraz z uczniami. Drużyny musiały przygotować strój ekologiczny mając do dyspozycji gazetę i taśmę klejącą. Było przeciąganie liny, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 2 Technikum Architektury Krajobrazy. Bardzo cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Inicjatorkami całej akcji ,,Safe Zone” były nauczycielki: Marzena Trusewicz-Żakiewicz, Patrycja Młyniec oraz Agnieszka Biega. Przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu ww nauczycielek oraz p. Ewy Poczynek, młodzież uczestniczyła we wspaniałym widowisku. Okazało się, że ,,Dzień wagarowicza” można spędzić inaczej - w szkole i to z ogromną korzyścią dla siebie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Patrycja Młyniec
Agnieszka Biega

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages