środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Studniówka w II LO zaczęła się zimowym polonezem

2014-01-31 14:21:39 (ost. akt: 2014-01-31 21:36:05)
"Zimowy" polonez w porcie Giżycko

"Zimowy" polonez w porcie Giżycko

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W nietypowej scenerii na tle jeziora Niegocin maturzyści rocznik 2014 z II LO w Giżycku rozpoczęli bal studniówkowy polonezem.

Piękna zimowa aura, muzyka płynąca z głośników samochodu wychowawcy kl. IIIF Jana Rommela i ponad stu tegorocznych maturzystów w wykonaniu tradycyjnego tańca obowiązkowego na każdej studniówce. Wspaniały widok.

Ten nietypowy polonez nagrany na pamiątkowych płytach jeszcze wiele lat później będzie nam przypominać szkołę, Giżycko i piękne Mazury bez względu na to gdzie los nas zaniesie. Wszyscy czuliśmy się tak, jakby bal naprawdę już się rozpoczął.

Ostatnie sto dni nauki odliczaliśmy w ośrodku „Gwarek” w Pięknej Górze. Studniówkowa zabawa nie mogła rozpocząć się inaczej, jak od słynnego poloneza, którego tym razem zatańczyło tylko 12 par. Obyło się bez potknięć i można było udanie rozpocząć wielogodzinny bal.


Za wspólne trzy lata dziękowała przyszłym absolwentom dyrektor Ewa Downar, która przy okazji życzyła maturzystom połamania piór podczas majowych egzaminów. Po serii podziękowań i życzeń, mini recital zaprezentowali Bartłomiej Górski na gitarze oraz wokalistka, Alicja Kułak.


Element kabaretowy wprowadzili maturzyści, którzy sparodiowali kilku nauczycieli, zaśpiewali, a nawet zatańczyli wspólny układ zamieniając się rolami damsko – męskimi. Potem rozpoczęła się już prawdziwa zabawa w rytmach przygrywającego zespołu Legato oraz dj’a.


W szampańskim nastroju byli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i opiekunowie, którzy chętnie udzielali się na parkiecie. Około północy na salę wjechał wielki tort, który cieszył się nie mniejszą popularnością niż spontaniczne pokazy breakdance w wykonaniu uczestników zabawy. Huczna zabawa trwała do 4:00. O piękną oprawę i wyśmienite dania wzorowo zadbała załoga ośrodka „Gwarek”, jednak impreza nie mogłaby się udać bez znakomitych maturzystów. Oby matura poszła nam co najmniej tak dobrze jak popisy na parkiecie.


Maturzyści II LO Giżycko Rocznik 2014

Film można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?v=Yk-oVG5ai9w#t=60Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abi #1314483 | 31.0.*.* 3 lut 2014 15:30

  Miało być oryginalnie, WYSZŁO BARDZO MARNIE!!!!Żle mi się to kojarzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. M.P #1312637 | 89.229.*.* 1 lut 2014 08:48

  To nie jest polonez tylko marsz żałobny...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bawiO :) #1312600 | 89.174.*.* 1 lut 2014 07:21

  gimby sie bawio :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages