Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Młodzieżowe Centrum Kariery w Giżycku. Jak szukać pracy?

2013-12-15 21:22:12 (ost. akt: 2013-12-15 21:22:48)

Autor zdjęcia: Ewa Górska

Idąc ulicą, robiąc zakupy, czy po prostu przebywając wśród ludzi wciąż słyszy się „Szukam pracy”. Nic w tym dziwnego. Według danych statystycznych Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku bezrobocie sięga 16,3% . Może nie jest to tak dużo jak w Piszu, czy Braniewie, ale dla mieszkańców Giżycka to marne pocieszenie.

Co to znaczy szukać pracy? Gdzie to robić i jak długo? Metod poszukiwania zatrudnienia jest wiele. Często odbywa się to – szczególnie wśród młodych – poprzez wyszukiwanie ogłoszeń w Internecie. Bo przecież zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy to nie wszystko. Nie można tylko siedzieć i czekać. Zgoda, to prawda. W sieci i prasie ogłoszeń jest sporo i warto je czytać systematycznie. Nie wolno jednak zapominać o innych możliwościach.

Przecież jeśli pojawia się oferta pracy w Internecie lub Urzędzie Pracy to wielu nią zainteresowanych szturmem rusza do danego pracodawcy, a wtedy szanse nie są zbyt wielkie ze względu na to, że miejsce jest jedno i chętnych sporo. Co więc zostaje?

Najskuteczniejszą metodą nadal jest tak zwana „sieć kontaktów”. Polega ona na tym, że wybieramy osoby spośród naszych bliskich, znajomych, sąsiadów, które mogą nam pomóc w zdobyciu informacji dotyczących wolnych miejsc pracy. Najlepiej, jeśli wszyscy wokół wiedzą o naszych poszukiwaniach! Należy pamiętać, że rynek ukryty to ponad 60% miejsc pracy, więc warto mówić innym przy różnych okazjach oraz pytać, czy może nie słyszeli o wolnym stanowisku.

Bezpośredni kontakt zawsze zwiększa szanse na zatrudnienie. Kiedy znając siebie i swoje kwalifikacje rozpatrzymy w jakich placówkach, instytucjach, czy firmach moglibyśmy znaleźć zatrudnienie, należy sporządzić profesjonalne dokumenty aplikacyjne i udać się z nimi w te miejsca. Rozmowa z pracodawcą i przypominanie się od czasu do czasu często jest w dalszej perspektywie skuteczne.

Nigdy przecież nie wiadomo, czy jakieś stanowisko się nie zwolni, a wtedy pracodawca będzie miał nasze dane i będzie skłonny nas zatrudnić znając nasze kompetencje oraz motywację do podjęcia pracy.

Warto też przyjść do giżyckiego Punktu Pośrednictwa Pracy OHP mieszczącego się przy ul. Smętka 5 (pok.104), by dowiedzieć się więcej o lokalnym rynku pracy oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami.

Zapraszam na indywidualne konsultacje w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP przy ul. Smętka 5 (pok. 105). W szczególności oferta ta kierowana jest do młodzieży w wieku 15-25 lat, ale również do osób dorosłych, rodziców, nauczycieli… W MCK można poznać swoje predyspozycje zawodowe, napisać właściwie dokumenty aplikacyjne, porozmawiać z doradcą zawodowym. Wszystko to oferujemy BEZPŁATNIE.

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY OHP w Giżycku, ul. Smętka 5, tel. 087 428 15 03.
PUNKT POŚREDNICTWA PRACY OHP w Giżycku, ul. Smętka 5, tel. 087 428 13 03.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MCK

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1271995 | 5.226.*.* 16 gru 2013 07:15

    odjąć pracujących na czarno i za granicą bezrobocie rówana się 4-6%

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages