Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Wymiana polsko - brazylijska

2013-08-31 10:50:22 (ost. akt: 2013-09-01 11:17:03)

Autor zdjęcia: Karolina J.Olchowska

New Generation to nowy program organizacji pozarządowej Rotary wymian młodych ludzi. Daje możliwość wielu tysiącom młodych ludzi zobaczenia jak żyją ludzie w innych krajach, poznania nowych kultur, języka a także odbycia wolontariatu.

New Generation to nowa inicjatywa Rotary International wymian głównie studentów oraz młodych absolwentów. Jest to szansa na zdobycie doświadczenia w uczonym zawodzie w ramach wolontariatu.

W Giżycku gościliśmy uczestnika wymiany z programu New Generation Brune Estrele oraz Alice Pontes. Dziewczęta z dalekiego kontynentu mogły przyjrzeć się z bliska naszej kulturze oraz życiu Giżycczan. Klub Rotary Giżycko czynnie brał udział w pomocy zorganizowania wolnego czasu naszym gościom.

Dla Bruny Estreli jest to pierwszy wyjazd poza granice Brazylii, na inny kontynent, ale jak sama twierdzi, ogromne doświadczenie życiowe, które na zawsze ją zmieniło. Bruna ma 22 lata i o wymianie dowiedziała się od swojej cioci, Candice Estreli. Przerwała studia prawnicze aby "złapać oddechu", przemyśleć o swojej przyszłości i zastanowić się nad swoim życiem. Relacjonuje

- To był przełom w moim życiu. Zawsze marzyłam o dalekich podróżach, ale teraz kiedy jestem tak daleko od domu, tęsknię za Brazylią i wiem, że to jest moje miejsce na Ziemii, bardzo tęsknię za rodziną i znajomymi - mkówi. - Chociaż bardzo lubię Europę nie mogę doczekać się powrotu do mojego kraju. Odkryłam też że moją pasą jest gotowanie, postanowiłam także przerwać studia prawnicze. Owszem, są bardzo interesujące, ale odbyłam wiele praktyk, w tym na wolontariacie w Niemczech i przekonałam się, że zawód prawnika nie jest dla mnie. Podróże pomogły mi odkryć nowe smaki, potrawy. Kocham gofry a zapiekankę uważam za rewelacyjny wynalazek.

Przed pobytem w Polsce, Bruna spędziła 1,5 miesiąca u naszych niemieckich sąsiadów. Pomimo tego, że Niemcy i Polska graniczą z sobą, wciąż posiadamy odmienną mentalność. Twierdzi, że w Niemczech nauczyła się punktualności, dyscypliny o raz szacunku do czasu.

W Polsce odbyła pozostałe 1,5 miesiąca. Poznała najciekawsze zakątki w naszym kraju jak Gdańsk, Sopot, Gierłoż, Ryn, Sztynort a także Kraków, Oświęcim, Warszawę, Gniezno oraz..Przystanek Woodstock!

Bardzo lubi Mazury i wierzy, że jeszcze wróci do naszego kraju i jeżeli tylko zasoby finansowe pozwolą, chciałaby jeszcze raz przeżyć Woodstock - "To niesamowite jak 300 tysięcy młodych ludzi może znaleźć się w jednej małej miejscowości bez walk i agresji, wręcz przeciwnie - wszyscy dzielili się jedzeniem, ubraniem oraz tym, co mieli.

Nasz kolejny gość w Giżycku to Alice Pontes, która przyjechała do nas na tydzień poznać Mazury - Cud Natury. Niedawno ukończyła studia marketingowe. Obecnie przebywa na praktykach w Warszawie w firmie promującej nowoczesne rozwiązania technologiczne w Trias s.a.

Gdyby co najmniej setna osoba w naszym regionie przyjęła do siebie takich gości z odległych kontynentów, wtedy stalibyśmy się bardziej otwarci, tolerancyjni oraz kreatywni. Jak widać z doświadczenia dziewcząt, wymiany młodych ludzi są bardzo inspirujące oraz dające obustronne korzyści- zrozumienia, poznania nowych ludzi i obyczajów. Uważam, że każdy młody człowiek chociaż raz w życiu powinien wyjechać na taką wymianę. Wszystkich zainteresowanych wymianą zapraszam do obejrzenia wirtualnych zdjęc na blogu na www.rc2gizycko.blogspot.com

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolasky

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages