Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

W lipcu mieliśmy turystykę weekendową

2013-08-05 11:00:43 (ost. akt: 2013-08-05 11:14:05)
Port Ekomarina w Giżycku

Port Ekomarina w Giżycku

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Jak oceniamy sezon po połowie wakacji? Mniej turystów było w czerwcu i pierwszej połowie lipca. Od połowy lipca trudniej znaleźć miejsce noclegowe.

 Generalnie więcej turystów pojawia się u nas w weekendy. Środek tygodnia jest bardziej "pusty".

Jak słyszymy w Centrum Informacji Turystycznej i Promocji w Giżycku - tradycyjnie wśród gości z zagranicy dominują Niemcy, ale są też Francuzi, Litwini. W dużo większej liczbie pojawiają się Rosjanie, ale z tzw. "małej Rosji" czyli Obwodu Kaliningradzkiego. Zapewne jest to efekt małego, bezwizowego ruchu przygranicznego. Rosjanie przyjeżdżają nie tylko na zakupy, ale także wypoczywać i zwiedzać "polską część Prus Wschodnich".


— Nie mamy powodów do narzekań — twierdzi Dariusz Klimaszewski, szef portu Ekomarina. — Ruch w porcie duży, ale w porównaniu do ubiegłego roku w środku tygodnia zdecydowanie mniejszy. W ubiegłym roku tak tego nie odczuwaliśmy. Teraz w weekendy brakuje miejsc.
Nie wszędzie jednak jest tak dobrze - wiele do życzenia pozostawia giżycka gastronomia.

— Gastronomia kuleje — uważa burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska. — W lokalach gastronomicznych personel nie zna języków obcych w zakresie, który umożliwiłby obsługę gości zagranicznych. Poza tym czas oczekiwania na posiłki. W jednym z miejsc czekaliśmy ze znajomymi 1,5 godziny na realizację zamówienia. To już jest czas poza wszelkimi standardami.


Generalnie z obserwacji osób zajmujących się turystyką wynika, że najbardziej "zapełnione" są weekendy. W środku tygodnia jest bardziej pusto. Widać to też na drogach. W weekendy ruch samochodów jest kilkakrotnie większy niż w piątek - niedzielę.

S.K.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Powyższe pole nie może zostać puste #1163519 | 93.154.*.* 7 sie 2013 08:25

  Burmistrz, burmistrzem. Mnie bardziej martwi ten dziennikarz, który to pisał. Przeczytajcie uważnie ten cytat "W weekendy ruch samochodów jest kilkakrotnie większy niż w piątek - niedzielę." Czyli w okresie piątek - niedziela ruch jest większy niż w okresie piątek - niedziela! LOL!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mars #1162934 | 79.191.*.* 6 sie 2013 14:12

  ile języków zna pani burmistrz i jak się porozumiewa z gośćmi zagranicznymi

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. !?!? #1162839 | 89.228.*.* 6 sie 2013 12:33

  Kładka fatalna, gwiazdobloki fatalne, widownia na lodowisku fatalna, fontanna na grobach fatalna - to są dokonania obecnie rządzących. Gratulacje ! Miasto powinno inwestować w mieszkańców, a nie (w niedbale wybudowane) pomniki. Gmina sprzedała wszystko co miała do sprzedania za obwodówką !!! Zastanawiam się dlaczego miasto tego nie kupiło, nie przekształciło administracyjnie pod Giżycko, a następnie nie sprzedało w drodze przetargu ? To jest rozwój dla miasta, a nie kładki w zakorkowanym Giżycku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Andrzej #1162830 | 109.243.*.* 6 sie 2013 12:24

  Pani burmistrz przeznaczyła pieniądze z unii zgodnie z ich przeznaczeniem czyli na kładkę.Na to dostała pieniądze i taki projekt więc wywiązuje się z tego.Ludzie wy tylko narzekacie,nic nie robicie ani dla innych ani dla miasta.Ruszcie tyłki,zmobilizujcie się a nie wymagacie od innych niemożliwego.Budżet miasta to nie studnia bez dna żeby zaspokajać wszystkie zachcianki zrzędzących mieszkańców.Ja tu mieszkam całe życie i mieszka mi się bardzo dobrze,a jeżeli wam nie pasuje to zmiencie oś a nie zwalajcie całej winy i odpowiedzialności na rządzących.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. k6 #1162626 | 83.31.*.* 6 sie 2013 09:23

  a może trzeba było przeznaczyć część pieniędzy na naukę języków obcych a nie na fatalna kładkę kto tam chodzi paskuda

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages