Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Szczęśliwa trzynastka…

2013-03-19 22:37:10 (ost. akt: 2013-03-19 23:14:20)

26. uczniów klas I – III technikum naszej Szkoły pod opieką p. Marzeny Trusewicz - Żakiewicz i p. Izy Biały uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

Stolica przywitała nas śniegiem i mrozem. Organizatorka wyprawy – p. Marzena Trusewicz – Żakiewicz zadbała o atrakcyjny program, nie było więc czasu, by zmarznąć. Przygodę rozpoczęliśmy na Stadionie Narodowym. Widok sportowej areny zrobił wrażenie na każdym. Następnie przejechaliśmy na hale wystawowe Expo XXI, by uczestniczyć w Targach Czystej Energii CENERG organizowanych przez Agencję SOMA. Nowoczesne oświetlenia, nowinki elektryczne i energetyczne, samochody hybrydowe, prototypy pojazdów z nowoczesnym energooszczędnym napędem to tylko niektóre z szerokiej gamy asortymentu, który był przedmiotem wystawy … i przypadkowe spotkanie z Marcinem Mroczkiem (aktorem z "M jak miłość”).

Kolejnym przyjemnym doświadczeniem był przejazd do centrum – dla wielu była to okazja do obejrzenia charakterystycznych dla Warszawy obiektów znanych tylko z telewizji. Ukoronowaniem wieczoru był zaś spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Oryginalna muzyka Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Szekspira „Romeo i Julia”, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Andrzeja Worona, kreacja nowych talentów – dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Znana wszystkim historia miłości dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości została przedstawiona w nowoczesnej, uwspółcześnionej formie. Doskonała gra aktorska, świetny wokal młodych utalentowanych adeptów sztuki teatralnej, energiczni tancerze, elektryzująca muzyka zagwarantowały sukces przedstawienia. Przyjemność obcowania ze sztuką potęgowały ponadto efekty specjalne i sceny liryczne (taniec kochanków w deszczu).

Wyjazd jednogłośnie został uznany za bardzo udany. Zadowolenie jego uczestników pozwala mieć nadzieję, że następnym razem – a stanie się to z pewnością - podobne przedsięwzięcie cieszyć się będzie większym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania składamy Państwu Elżbiecie i Marcinowi Panaś z Firmy Żaglownia Panaś za sfinansowanie wejściówek na Stadion Narodowy.

Iza Biały
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages